Pewnie dlatego zmieniłeś smartfon z Androidem na iPhone’a. Oto najczęstsze powody migracji między platformami | Tabletowo.pl

Pewnie dlatego zmieniłeś smartfon z Androidem na iPhone’a. Oto najczęstsze powody migracji między platformami

Dołącz do dyskusji 0

Są ludzie, którzy w życiu nie wyrzekliby się swojego przywiązania do ekosystemu Apple, i takie samo nastawienie widywane jest u osób od wieków kupujących smartfony z Androidem. Ale, jak to mówią, trawa jest zawsze bardziej zielona po drugiej stronie płotu. Nic dziwnego, że ludzie coraz częściej skłaniają się ku zakupieniu urządzenia z sąsiedniego „obozu”. Na jakie powody takiej decyzji wskazują?

Badanie opublikowane przez PCMag, w którym wzięło udział 2500 posiadaczy smartfonów w Stanach Zjednoczonych, ujawnia, że cena i wrażenia z użytkowania smartfona są jednymi z głównych czynników, które przyczyniają się do decyzji o zmianie platformy systemowej na drugą.

18% ankietowanych zmieniło system z Androida na iOS, a 11% w drugą stronę – zrezygnowało z iPhone’a na rzecz sprzętu z systemem Google. Oznacza to, że 71% użytkowników pozostało lojalnych wobec jednego systemu operacyjnego. Jak wiadomo – przyzwyczajenie drugą naturą człowieka, zatem jeśli wszystko działa w miarę sprawnie i korzystanie ze sprawdzonych rozwiązań obywa się bez większych zgrzytów, to przesiadka na inny system nawet nie kusi. Co innego, gdy pojawiają się jakieś problemy.

(zdj. PCMag)

Na przykład 47% osób, które przerzuciły się ze smartfonów z Androidem na iPhone’y twierdzi, że zrobiły to dlatego, że chciały mieć lepsze doświadczenia z użytkowania sprzętu. Z kolei 30% byłych sadowników jest zdania, że to właśnie otwartość Androida pozwala na uzyskanie większej satysfakcji z korzystania z urządzenia. Sporo osób porzuciło iOS z powodu cen iPhone’ów (29%), podczas gdy taką samą przyczynę podaje tylko 11% osób rezygnujących z Androida.

Jest jeszcze kilka czynników, które migrujący brali pod uwagę, na przykład funkcje, projekt urządzenia czy dostępność aplikacji. Co dziwne, 1% osób, które przeszły na Androida, wspomina, że zrobiły to dla… szybkich aktualizacji systemu (muszę chyba o czymś nie wiedzieć).

I na koniec – wisienka na torcie. Jakich telefonów używali ankietowani? 54% z nich posiadało iPhone’y, zaś 27% nosi w kieszeni Samsunga. To co – praktycznie można by to nazwać bitwą między Samsungiem a Apple, prawda?

źródło: PCMag przez Phone Arena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona