Będzie Google Home Mini 2 – w postaci głośnika Nest Mini

Głośniki Google Home Mini znajdują się w wielu domach w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy w Niemczech. W naszym kraju wciąż czekamy na obsługę języka polskiego, bo choć bez problemu dogadamy się z Asystentem Google za pośrednictwem smartfona, tak na inteligentnych głośnikach wciąż trzeba posługiwać się językiem angielskim. A tu już słychać głosy o Google Home Mini 2.

Dokładniej rzecz ujmując, nowe urządzenie będzie nosiło nazwę Google Nest Mini, który będzie mniejszą wersją Google Nest i Google Nest Max.

Reklama

Zgodnie z doniesieniami źródła, które wolałoby zachować anonimowość, nowy Nest Mini będzie wyposażony w gniazdo AUX do podłączenia słuchawek lub większych głośników. Byłoby to mile widziane uaktualnienie sprzętowe, jako że obecnie Google Home Mini nie dysponuje udźwiękowieniem najlepszym z możliwych. Nadaje się do komunikacji z Asystentem, ale sprzętem do słuchania muzyki raczej nie jest. Dodatkowo, Nest Mini ma sam być wyposażony w lepsze głośniki. Może się ostatecznie okazać, że podłączanie zewnętrznych urządzeń nie będzie konieczne, jeśli ich jakość będzie zadowalająca.

Dodatkowo Nest Mini ma zyskać prosty uchwyt umożliwiający zamocowanie urządzenia na ścianie. Rzecz jasna, można kupić uchwyty ścienne dla obecnego Home Mini od różnych sprzedawców, w tym od Google, ale jeśli będzie to rzecz wbudowana w nowy model, to miło.

No i ostatecznie, co chyba najważniejsze, Nest Mini będzie wyczuwał naszą obecność w pokoju. Dysponując nowymi mikrofonami, będzie w stanie wychwycić nawet ciche dźwięki, świadczące o tym, że jesteśmy w zasięgu głosu. Sam wygląd urządzenia nie ma się znacząco zmienić, może poza tym, że będzie nieco większe.

Niewykluczone, że zobaczymy Nest Mini podczas prezentacji smartfona Google Pixel 4 podczas październikowej konferencji producenta.

Google Nest Hub Max zapewni kontakt ze znajomymi i większe bezpieczeństwo domu

źródło: 9to5goole przez Android Authority