fot. Xiaomi

Nadchodzi ciemny tryb dla nakładki systemowej Xiaomi. MIUI 10 Beta już go testuje

Wprowadzenie ciemnego motywu systemu obrało sobie za punkt honoru wielu producentów smartfonów. Google wprowadzi domyślną obsługę takiego stylu w Androidzie Q, ale zanim to nastąpi, zobaczymy go w wielu zewnętrznych nakładkach – również w MIUI od Xiaomi.

MIUI 10 jest dobrą nakładką systemową, którą użytkownicy smartfonów Xiaomi znają i cenią. Trybu nocnego obejmującego ciemne tła i styl interfejsu jednak w niej nie znajdziemy. I właśnie nad tym pracują programiści zatrudnieni przez tego chińskiego giganta. Co więcej, efekt ich starań już można zobaczyć w najnowszej wersji testowej MIUI 10.

Reklama

Ciemny motyw pojawia się tam w wielu aplikacjach systemowych, w tym w dialerze, kontaktach, wiadomościach, galerii, kalkulatorze, notatkach, rejestratorze ekranu i panelu aktualizacji. Podobnym zmianom ulega obszar powiadomień, suwaki głośności i menu ostatnio otwartych aplikacji.

W gruncie rzeczy testowa wersja nakładki zmienia kolorystykę wielu innych miejsc, związanych z ustawieniami: między innymi panelu zarządzania aplikacjami, kontem Mi, wykorzystania danych i wielu innych.

Trudno powiedzieć, czy Xiaomi ma plan wprowadzenia ciemnego motywu w całym systemie, choć obecność takich zmian wizualnych w becie MIUI 10 właśnie coś takiego by sugerowało.

Oczekuje się, że jutro betatesterzy będą mogli sprawdzić nowe szaty MIUI, a kompletne dostosowanie się do ciemnej kolorystyki pojawi się w MIUI 11, nad którym Xiaomi już teraz w pocie czoła pracuje.

MIUI 11 – oto lista modeli, które mają otrzymać aktualizację

źródło i wszystkie zdjęcia: fonearena