Nadchodzi ciemny tryb dla nakładki systemowej Xiaomi. MIUI 10 Beta już go testuje | Tabletowo.pl

Nadchodzi ciemny tryb dla nakładki systemowej Xiaomi. MIUI 10 Beta już go testuje

Dołącz do dyskusji 0

Wprowadzenie ciemnego motywu systemu obrało sobie za punkt honoru wielu producentów smartfonów. Google wprowadzi domyślną obsługę takiego stylu w Androidzie Q, ale zanim to nastąpi, zobaczymy go w wielu zewnętrznych nakładkach – również w MIUI od Xiaomi.

MIUI 10 jest dobrą nakładką systemową, którą użytkownicy smartfonów Xiaomi znają i cenią. Trybu nocnego obejmującego ciemne tła i styl interfejsu jednak w niej nie znajdziemy. I właśnie nad tym pracują programiści zatrudnieni przez tego chińskiego giganta. Co więcej, efekt ich starań już można zobaczyć w najnowszej wersji testowej MIUI 10.

Ciemny motyw pojawia się tam w wielu aplikacjach systemowych, w tym w dialerze, kontaktach, wiadomościach, galerii, kalkulatorze, notatkach, rejestratorze ekranu i panelu aktualizacji. Podobnym zmianom ulega obszar powiadomień, suwaki głośności i menu ostatnio otwartych aplikacji.

W gruncie rzeczy testowa wersja nakładki zmienia kolorystykę wielu innych miejsc, związanych z ustawieniami: między innymi panelu zarządzania aplikacjami, kontem Mi, wykorzystania danych i wielu innych.

Trudno powiedzieć, czy Xiaomi ma plan wprowadzenia ciemnego motywu w całym systemie, choć obecność takich zmian wizualnych w becie MIUI 10 właśnie coś takiego by sugerowało.

Oczekuje się, że jutro betatesterzy będą mogli sprawdzić nowe szaty MIUI, a kompletne dostosowanie się do ciemnej kolorystyki pojawi się w MIUI 11, nad którym Xiaomi już teraz w pocie czoła pracuje.

MIUI 11 – oto lista modeli, które mają otrzymać aktualizację

źródło i wszystkie zdjęcia: fonearena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona