Na smartwatch Xiaomi będziesz musiał wydać co najmniej 600 złotych

Xiaomi, dzięki swoim opaskom, jest znane na całym świecie – każda zostaje bestsellerem i na pewno taki sam los czeka zaprezentowaną kilka dni temu Mi Band 2. Klienci czekają jednak jeszcze na inni produkt z tego segmentu i chodzi tu oczywiście o smartwatch. Wiemy już, że taki pojawi się na rynku. Teraz natomiast dowiadujemy się, ile prawdopodobnie trzeba będzie za niego zapłacić.

Chiński analityk, Pan Jiutang, który wielokrotnie trafnie przewidział ruchy Xiaomi (m.in. prezentację Mi 5 w drugiej połowie lutego) tym razem podzielił się swoimi prognozami na temat smartwatcha rodzimego (dla niego) producenta. Jego zdaniem, będzie on się cieszył taką samą popularnością, jak produkty Garmina. Nie to jednak jest najbardziej interesujące.

Reklama

Pan Jiutang zapytał swoich followersów, jaka ich zdaniem byłaby idealna cena dla smartwatcha Xiaomi. Podał dwie odpowiedzi: 999 juanów i 1599 juanów, czyli – odpowiednio – około 600 i 960 złotych bez podatku. Możecie oczywiście się domyślić, która odpowiedź wygrała, ale to nie tutaj jest najważniejsze. Otrzymaliśmy bowiem wskazówkę, ile może kosztować nowe wearable od chińskiego Apple.

Mogliśmy się spodziewać, że smartwatch Xiaomi nie będzie tak tani, jak Mi Bandy, ale nikt do tej pory nie pokusił się jeszcze o podanie dolnej granicy. Problem w tym, że od razu padły dwie. Może to sugerować albo pojawienie się dwóch wersji na rynku (np. StandardPremium), albo – co o wiele bardziej niekorzystne – że wearable może być tak samo drogie, jak propozycje konkurentów (przy założeniu, że na cenę wybrane zostanie 1599 juanów, co po dodaniu podatku i marży dystrybutorów może dać równowartość nawet około 1500 złotych).

Smartwatch Xiaomi, zgodnie z zapowiedziami samego CEO, ma pojawić się na rynku w drugiej połowie 2016 roku.

*Zdjęcie wyróżniające nie przedstawia smartwatcha Xiaomi

Źródło: GizmoChina