Ważne

Xiaomi potwierdza, że jego smartwatch zadebiutuje w drugiej połowie tego roku

10 maja na pewno zobaczymy 6,4-calowego Xiaomi Max. Tego dnia może jednak zostać zaprezentowana również kolejna generacja opaski Mi Band, a także pierwszy, autorski procesor o nazwie Rifle. Niektórzy liczyli, że producent pochwali się też swoim pierwszym smartwatchem, ale teraz już wiemy, że tak się nie stanie. Na to musimy poczekać do drugiej połowy roku.

Potwierdził to współzałożyciel i wicedyrektor Xiaomi, Liu De. Co ciekawe, nie tak dawno CEO Huami (przedsiębiorstwa, które zajmuje się produkcją wearbles dla tego producenta) powiedział, że marka zaprezentuje swój pierwszy smartwatch jeszcze w tym kwartale. Termin druga połowa roku jest dość rozległy, więc musimy poczekać na dokładniejsze informacje, kiedy konkretniej możemy spodziewać się premiery tego urządzenia.

Wielu z Was (sądząc po komentarzach) z niecierpliwością czeka na smartwatch od Xiaomi. Bazując na dotychczasowych doświadczeniach możemy być pewni, że także w tym segmencie Chińczycy dość mocno namieszają. W końcu w głównej mierze chodzi o cenę, która wciąż jest bardzo wysoka i skutecznie hamuje dynamikę rozwoju tego rynku.

Nie pozostaje nam więc nic, jak tylko cierpliwie czekać na kolejne doniesienia na temat smartwatcha od Xiaomi. A te powinni pojawiać się sukcesywnie w ciągu kolejnych tygodni. Wszakże już wiemy, że takie wearable powstanie, ale niewiadomych wciąż jest cała masa.

*Zdjęcie wyróżniające nie przedstawia smartwatcha Xiaomi

Źródło: GizmoChina

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona