Na IFA 2016 poznamy Acera Iconia Talk S – kolejny tablet z funkcją dzwonienia | Tabletowo.pl

Na IFA 2016 poznamy Acera Iconia Talk S – kolejny tablet z funkcją dzwonienia

Dołącz do dyskusji 0

Pomysł łączenia funkcji tabletów i smartfonów nie jest wcale nowy. Już kilka lat temu na rynku debiutowały 7-calowe tablety z funkcją dzwonienia, które w późniejszym czasie stawały się coraz bardziej poręczne, ze względu na węższe ramki wokół ekranu. Jedną z firm, w portfolio której znalazły się takie produkty, jest Acer. Na zbliżających się targach IFA 2016 ma zaprezentować kolejną odsłonę Iconia Talk S.

Pierwszy Iconia Talk S został zaprezentowany światu pod koniec 2014 roku. Rok później na rynku pojawił się model z nieco inną nazwą – Iconia Talk 7. Oba te modele łączyły dwie ważne cechy: 7-calowy wyświetlacz oraz możliwość dzwonienia. za kilkanaście dni poznamy trzecią generację modelu.

Z najnowszych informacji wynika, że nowy Acer Iconia Talk S będzie wyposażony w ekran o przekątnej 7″ i rozdzielczości 1280 x 720 pikseli (16:9), co będzie znaczną poprawą względem poprzednika, gdzie mieliśmy do czynienia z 1024 x 600. Za jego działanie ma odpowiadać ośmiordzeniowy procesor Mediatek MT8735 1,3GHz, wspierany przez 2GB RAM i Androida w wersji 6.0 Marshmallow.

Zdjęcia zrobimy za pomocą aparatu o rozdzielczości zaskakująco wysokiej, bo aż 13 Mpix i kamerki 2 Mpix, a zapiszemy je w 16GB pamięci wewnętrznej, rozszerzalnej dzięki microSD. Zaplecze komunikacyjne ma obejmować LTE, dual SIM, GPS, WiFi oraz Bluetooth.

Pod względem wzornictwa trudno nie zauważyć, że Iconia Talk S wygląda podobnie do zaprezentowanego w Nowym Jorku w kwietniu Iconia Tab 10 A3 A40.

Czy powyższe informacje zyskają potwierdzenie w rzeczywistości? Tego dowiemy się już na przełomie sierpnia i września, kiedy to wystartują targi IFA 2016.

źródło: tabletblog

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona