Ważne

Acer Iconia Talk 7 B1-723 – podstawowy i tani tablet z funkcją dzwonienia

Dość niespodziewanie na rynku (póki co włoskim) zadebiutował nowy tablet Acera. Iconia Talk 7, o oznaczeniu kodowym B1-723, to 7-calowe urządzenie z możliwością przeprowadzania rozmów telefonicznych. Z założenia zatem mogłoby zastąpić nam smartfon. Mało kto jednak decyduje się na taki krok (osobiście znam niewiele takich przypadków), a wspomniana funkcja dla większości jest jedynie dodatkiem.

Patrząc na parametry techniczne nowości Acera, trudno nie odnieść wrażenia, że jest to propozycja budżetowa. Potwierdza to zresztą jego cena – w tym momencie można go zamówić w przedsprzedaży za 130 euro. Co otrzymujemy w tej cenie? Jak się domyślacie, nic wygórowanego.

Zacznijmy od 7-calowego wyświetlacza TFT (nawet nie IPS) o rozdzielczości… 1024 x 600 pikseli (kiedy to standardem od dawna jest 1280 x 800). Za działanie tabletu odpowiada czterordzeniowy procesor Meidatek MT8321 o częstotliwości taktowania 1,3GHz z 1GB RAM i system operacyjny Android w wersji 5.1 Lollipop (nie wiadomo nic odnośnie ewentualnej aktualizacji do 6.0 Marshmallow).

Na pokładzie urządzenia znalazło się dual SIM, 3G (niestety, nie LTE), Bluetooth, GPS oraz WiFi, natomiast wśród portów i złączy znajdziemy microUSB, microSD i 3.5 mm jack audio. Urządzenie ma 16GB pamięci wewnętrznej, aparat 5 Mpix, kamerkę przednią 2 Mpix oraz akumulator o pojemności 3380 mAh – przeciętny, jak na 7-calowy tablet. Waży 280 g.

Na ten moment nie wiadomo czy i kiedy nowość Acera trafi do sprzedaży w Polsce.

źródło: notebookitalia

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona