Fot: Pixabay

Zabawna wpadka w wykonaniu Xiaomi. MIUI pokonane, ankieta zdjęta

Lubię Xiaomi i, szczerze mówiąc, dostrzegam wiele jak najbardziej pozytywnych aspektów, które wyróżniają tę markę na tle konkurencji. Firma działa na wielu polach i trzeba zauważyć, że zazwyczaj jej produkty cechują się dobrą jakością. A w świecie smartfonów jednym ze znaków rozpoznawczych jest nakładka graficzna o nazwie MIUI. Jak sądzicie, użytkownicy za nią przepadają?

Reklama

Trzeba zauważyć, że sprawa jest błaha i po prostu zabawna. Xiaomi utworzyło na swoim oficjalnym profilu na Twitterze ankietę, w której pytało użytkowników o to, czy wolą interfejs MIUI czy Android One, który producent „eksperymentalnie” wprowadził w Xiaomi Mi A1. Na dobrą sprawę, Android One to niemal czysta wersja systemu od Google’a, tak więc o dziesiątkach bajerów i wodotrysków, które odnajdziemy w MIUI, można jedynie pomarzyć.

Reklama

Głosowanie nie dobiegło końca, bo Xiaomi zdecydowało się usunąć ankietę w chwili, gdy Android One znajdował się na prowadzeniu, zgarniając 57% głosów. Szczerze mówiąc, nie rozumiem takiej reakcji w firmie. Przecież Xiaomi ma w portfolio zarówno urządzenie z Android One – choć fakt faktem, że tylko jedno – jak i wiele produktów z nakładką MIUI, którą zresztą producent stale rozwija.

Fot za: Raju PP (Twitter)

Można było wokół tego zbudować całkiem fajną narrację, ale najwyraźniej górę wziął strach. Dobrze, że producent nie zdecydował się na ankietę w której dopuściłby jeszcze możliwość głosowania na nakładki systemowe innych firm, bo wtenczas sytuacja mogłaby zrobić się wręcz dramatyczna ;).

Swoją drogą, do Was bardziej przemawia niemal czysta wersja Androida czy też murem stanęlibyście raczej za rozbudowaną nakładką MIUI? Koniecznie dajcie znać w komentarzach. 

źródło: Raju PP, Android Police