MWC 2020 bez kolejnych (dużych) firm

W związku z zagrożeniem dalszym rozprzestrzenianiem się koronawirusa, z udziału w targach MWC 2020 zdążyły już zrezygnować takie firmy, jak ZTE czy LG. W ciągu kilku ostatnich dni oficjalne komunikaty z informacją o rezygnacji opublikowali kolejni duzi gracze, w tym jeden szczególnie istotny dla całych targów.

Bez jednego z głównych sponsorów

Najgłośniejszą spośród dotychczas opublikowanych rezygnacji jest decyzja firmy NVIDIA. Wszystko dlatego, że koncern ten jest jednym z głównych sponsorów wydarzenia. Przedstawiciele NVIDII podkreślają jednak, że bezpieczeństwo pracowników jest dla nich najważniejsze i w obecnej sytuacji nie mają zamiaru ryzykować ich zdrowiem.

5G bez jednego z najważniejszych dostawców

Na decyzji kolejnej dużej firmy ucierpią z kolei wszyscy ci, którzy na targi MWC wybierali się z myślą o pogłębieniu swojej wiedzy w zakresie technologii 5G i tym, jak obecnie przebiega proces jej wdrożenia. Z pewnością masę cennych informacji przywiozłaby ze sobą firma Ericsson i jej pracownicy, jednak podobnie jak w przypadku NVIDII, firmy na tej imprezie zabraknie. Cel – taki jak u wszystkich rezygnujących – bezpieczeństwo pracowników jest najważniejsze. 

MWC 2020 bez Asusa

Kolejną firmą, która do tej pory potwierdziła swoją rezygnację z uczestnictwa w MWC, jest Asus. Pogłoski dotyczące udziału firmy w targach mówiły o możliwej prezentacji smartfona Asus ZenFone 7, jednak teraz już wiemy, że tak się nie stanie. Swoją nieobecność na targach Asus uargumentował wyjątkowo lakonicznie: z uwagi na obecną sytuację. Na tą chwilę nie ma żadnego potwierdzenia odnośnie nowej daty i miejsca prezentacji ZenFone’a 7.

Rzeczywiste zagrożenie czy dobra wymówka?

Nie da się ukryć, że ze względu na powszechny dostęp do internetu takie imprezy jak MWC w bardzo szybkim tempie tracą na znaczeniu. Jak pisałem przy okazji zeszłorocznych targów IFA, dla największych graczy przestały mieć większe znaczenie – nic nie stoi na przeszkodzie, by nowe produkty prezentować w internecie, co z pewnością nie odbije się negatywnie na popularności danego urządzenia.

Właściwie jedyną grupą, której dalej zależy, by pokazać się na targach, są mali dostawcy szukający wielkich inwestorów dla realizacji swoich śmiałych koncepcji. Wygląda jednak na to, że tych drugich będzie mniej niż zazwyczaj.

Aktualizacja 10.02.2020 g. 9:45

Kolejnym dużym graczem, który poinformował o rezygnacji z udziału w MWC jest firma Sony. Konferencja japońskiego producenta, która pierwotnie miała odbyć się w Barcelonie, będzie zorganizowana w formie transmisji internetowej 24.02 o godzinie 8:30 na platformie YouTube. Dla zainteresowanych link bezpośredni do kanału, na którym odbędzie się transmisja.

Źródło: Gizchina, Ericsson, TechSpot