LG i ZTE dmuchają na zimne i wycofują się z targów MWC – z powodu zagrożenia koronawirusem

Koronawiurus to czołowy temat wielu mediów w ostatnich dniach. Epidemia wirusa, a dokładniej – obawa przed jego rozprzestrzenieniem się – jest powodem wycofania się firm LG i ZTE z pełnego udziału w międzynarodowych targach Mobile World Congress w Barcelonie.

Mobile World Congress od lat organizowane jest w Hiszpanii. Impreza z roku na rok jest coraz większa i przyciąga mnóstwo producentów elektroniki  – mniejszych i większych – oraz nieprzebrane tłumy wizytujących. Duże zagęszczenie ludzi na ograniczonej przestrzeni może przyczynić się do ułatwionego przenoszenia się różnego rodzaju wirusów. I choć jest to typowe zjawisko podczas imprez masowych, niektóre firmy zdecydowały, że odwołają swoje konferencje, zaplanowane na poszczególne dni targów. Należą do nich LG i ZTE.

ZTE bez konferencji na MWC 2020

Jedną ze składowych tych decyzji są względy praktyczne, a nie medyczne. Niektórzy, w obawie przed możliwym wystawieniem się na wpływ koronawirusa, anulują swoje loty i pobyt w Barcelonie. Z tego powodu mogą też wystąpić opóźnienia w podróży. Oprócz tego nieco spowolniony został ruch wizowy. ZTE przekazało, że ma na uwadze komfort psychiczny uczestników targów, stąd decyzja o zrezygnowaniu z organizacji konferencji firmowej. Stoisko firmy będzie jednak obecne w halach MWC.

LG nie będzie w ogóle

W ślad za ZTE, a nawet dalej, poszło LG. Koreańczycy przekazali w oświadczeniu, że bacznie przyglądają się sytuacji związanej z koronawirusem, który postawił w stan gotowości WHO. Firma przedkłada ponad wszystko bezpieczeństwo pracowników oraz dobro publiczne, więc zdecydowała się na całkowite wycofanie z tegorocznych targów w Barcelonie. Uchroni to setki pracowników firmy przed niepotrzebną, potencjalną ekspozycją na działanie wirusa podczas międzynarodowych podróży.

Jednocześnie LG podkreśla, że zorganizuje osobne wydarzenia, by zaprezentować swoje nowe urządzenia mobilne.

https://twitter.com/mdrndad/status/1224815635546476548

MWC 2020 w Barcelonie odbędzie się zgodnie z planem

Choć LG i ZTE zadeklarowały rezygnację z udziału w MWC, impreza odbędzie się normalnie. Jak przekazali organizatorzy, decyzje poszczególnych producentów dotyczące obecności na targach, nie będą miały wpływu na ogólny odbiór wydarzenia. Oczywiście podjęto dodatkowe środki ochrony, które mają pomóc zminimalizować ryzyko zarażenia się nie tylko koronawirusem, ale także mające na celu ogólną poprawę środków bezpieczeństwa oraz świadomości wśród uczestników.

Do tej pory koronawirusem zaraziło się około 24,5 tys. osób, z czego blisko 500 osób zmarło. Zagrożenie epidemiologiczne w chińskiej prowincji Hubei wpłynęło na podróże, działanie linii lotniczych czy niektórych placówek produkcyjnych (także przemysłu mobilnego) zlokalizowanych w bliskich okolicach Wuhan.

 

źródło: The Verge, @mdrndad, The New York Times