Możliwe, że nowe smartfony Nokii ujrzymy pod koniec 2016 roku 20

Możliwe, że nowe smartfony Nokii ujrzymy pod koniec 2016 roku

Nokia zniknęła z rynku mobilnego wraz z przejęciem praw do marki przez Microsoft. Jednak Amerykanie już od trzeciego kwartału 2016 roku nie będą mogli używać nazwy fińskiej firmy w swoich nowych urządzeniach. Według ostatnich plotek legenda telefonów ma jeszcze powrócić na rynek. Czy ma szansę na sukces?

Niedawno Nokia przejęła Alcatel-Lucent, zamierza sprzedać Here i wkrótce zająć się na dobre tworzeniem smartfonów. Zresztą już teraz tworzą urządzenia mobilne we współpracy z chińskimi firmami. Doskonałym przykładem może być tablet N1, którego produkcją zajął się Foxconn. W dodatku mówiono o wspólnym telefonie z Meizu – MX4 Supreme, ale nic z tego nie wyszło.

Nie możemy także zapomnieć o autorskiej nakładce na Androida, noszącej nazwę Z Launcher. Warto wspomnieć o różnych patentach w rękach Nokii, które przynoszą spore zyski. Niestety dawne fabryki Finów trafiły do Microsoftu. W tej sytuacji jedynym rozsądnym krokiem pozostaje kooperacja z np. Foxconnem, Meizu, Lenovo czy ZTE. Na pewno urządzenia z legendarną nazwą osiągnęłyby znakomite wyniki sprzedaży.

Nokia Technology będzie walczyć o rynek mobilny. Nie jest to łatwy segment, o czym przekonało się wielu producentów, którzy często ponieśli niewyobrażalne straty. Czy Finowie rzeczywiście zaliczą wielki powrót? Jeżeli tak, to jak poradzą sobie w rywalizacji z Samsungiem, Apple czy Xiaomi?