Ważne

Meizu oraz Nokia połączą siły i stworzą wspólnie smartfona?

Jak wiecie, dział mobilny Nokii został sprzedany i fińska firma nie może tworzyć na razie smartfonów. Co prawda na rynku pojawił się tablet Nokia N1, ale jest to tak naprawdę twór Foxconna, a Finowie jedynie użyczyli swojej nazwy. Do końca tego roku Nokia nie będzie mogła zrobić swojego telefonu, ale możliwe, że będzie nabierać w tym czasie doświadczenia współpracując z Chińczykami.

Meizu to chińska firma, która jest między innymi odpowiedzialna za takie ciekawe konstrukcje, jak M1 Note czy MX4. Chińczycy jednak chcą swoją mocną pozycję przenieść również na rynek europejski i ma w tym pomóc właśnie Nokia. Owocem tej współpracy ma być MX4 Supreme. Na razie nie ma żadnych informacji o jego specyfikacji, ale możemy się spodziewać mocnego urządzenia w dobrej cenie. Oczywiście będzie to produkt Meizu, ponieważ – jak już wspomniałem – Finowie na razie nie mogą tworzyć swoich smartfonów.

Na razie nie wiadomo ile w tym prawdy, ale moim zdaniem ten ruch byłby idealny dla obu stron. Meizu zrobiłoby spory krok do ekspansji w Europie, a Nokia zyskałaby sporo doświadczenia oraz mocnego partnera przy tworzeniu ich urządzeń w 2016 roku. A Co Wy myślicie o takiej współpracy?

Komentarze

 • maxis

  Nokia na tym nie zyska bo meizu jest srednio rozpoznawana firma na rynku a i ja choc duzo o niej slysze jakos nie mam do firmy zaufania z powodu kraju pochodzenia. Najpierw zasypali nas tandeta (chinczycy) a teraz probuja odzyskac zaufanie nowymi produktami. Niestety zle wrazenie pozostaje… bez wzgledu na to jak wydajny ma byc telefon.

  • Irek

   Dawno temu miałem telefon komórkowy samsunga. Taki pierwszej generacji. Był w mojej ocenie fatalny. Pomimo tego, że postanowiłem wtedy nie używać telefonów tego producenta to jednak się złamałem i przez pewien czas śmigałem z nexusem od samsunga. Kurcze, Anita Lipnicka miała rację wyśpiewując banał “wszystko się może zdarzyć “.

 • kamil

  nokia powinna zacząć od zera i budować poporstu dobre smartfony. Seria Lumia co prawda nieco zepsuła pozycję ( wiadomo w martektach real i grant jak telefon do 499 to tylko lumie) ale nalezy przede wszystkim iść w jakość

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona