Przeglądarka Firefox Metro na wideo - Tabletowo.pl

Przeglądarka Firefox Metro na wideo

Tablety internetowe to urządzenia stworzone z myślą o konsumpcji treści, między innymi do komfortowego przeglądania zasobów internetu. Nic więc dziwnego, że twórcy przeglądarek internetowych walczą między sobą o klientów posiadających tego typu sprzęt. Od momentu, w którym Microsft udostępnił pierwsze wersje poglądowe swojego najnowszego systemu, Windows 8, Mozilla pracuje nad dedykowaną mu aplikacją. Dziś w sieci znalazło się wideo obrazujące jak będzie wyglądała przeglądarka Firefox Metro.

Poniższe wideo nie pokazuje ostatecznej wersji Firefox Metro. Jest to wyłącznie filmik poglądowy, więc do momentu oficjalnego wydania przeglądarki jeszcze sporo się może pozmieniać – warto o tym pamiętać. Niemniej zapowiada się interesująco – przeglądarka jest przejrzysta i intuicyjna, dopasowana do kafelkowego designu Metro. Zresztą, zobaczcie sami:

Coraz większymi krokami zbliżamy się do premiery Windows 8. W lutym Microsoft uraczył nas wersją Consumer Preview, w pierwszym tygodniu czerwca ma zostać udostępniony Windows 8 Release Preview. A od tego momentu do finalnego rynkowego debiutu już będzie bardzo blisko. Pierwsze tablety z Windows 8 mają mieć premierę w październiku/listopadzie.

Gwoli przypomnienia, jak słusznie zauważacie w komentarzach, w Windows 8 RT (ARM) nie będzie możliwości korzystania z innej przeglądarki niż Internet Explorer jako domyślna.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona