Windows 8 Release Preview w pierwszym tygodniu czerwca

Jak ogłoszono podczas konferencji Windows Developer Days w Japonii, w pierwszym tygodniu czerwca udostępniona zostanie nowa wersja systemu operacyjnego Windows 8.

Windows 8 Release Preview, jak sugeruje nazwa, będzie przedsmakiem tego, co zobaczymy na półkach sklepowych pod koniec roku. Domyślamy się, że będzie stabilny i szybki, a większość finalnych funkcjonalności zostanie zaimplementowana. Ponieważ informacją o Windows 8 Release Preview podzielono się na Twitterze, ilość szczegółów jest znikoma. Nie mam pewności, czy Release Preview zostanie udostępniona wszystkim, tak jak Consumer Preview, czy też zarezerwowana będzie tylko dla programistów. Jakkolwiek by nie było, z niecierpliwością czekamy na jej prezentację.

Przypomnijmy – Windows 8 to jedna z najbardziej oczekiwanych premier tego roku. Nowa odsłona systemu operacyjnego Microsoftu zrywa z tradycjami i wprowadza użytkownika w świat nowoczesności i minimalizmu. Podczas gdy jednym idea interfejsu Metro się podoba, inni uważają ją za niepotrzebne ryzyko, które przyczyni się do spadku popularności giganta z Redmond. W ubiegłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że na rynku zadebiutują tylko trzy wersje systemu Windows 8, każda dedykowana innemu segmentowi: Windows 8 dla zwykłych użytkowników, Windows 8 Pro dla biznesu i klientów wymagających bardziej zaawansowanych funkcji oraz Windows 8 RT dla tabletów z procesorami o architekturze ARM.

via Engadget

Komentarze

 • Szczerze nie mogę się doczekać. Testowałem trochę wersję beta i póki co jestem dobrej myśli – to może być jeden z lepszych Windowsów. Oczywiście może, ale nie musi ;)

 • goomako

  a ja mam w lapku jak i stacjonarce win8 jeszcze tylko w tablecie brakuje :)

 • Kuba

  U microsofta tylko co drugi system jest dobry. Vista była do D, 2000był do D, więc nadzieja dopiero w 9.

 • elcede

  Swego czasu sprawdzilem W8 zainstalowany w obrazie i te metro mi sie nie spodobalo. A pozniej zobaczylem porownanie gestow w w8 do ipada (ok. 10 min filmik) i z kolei mnie zachwycilo. Widac ze jest przygotowane tylko pod ekrany dotykowe a mozliwosc dowolnego powiekszania i dzielenia okien jest super. ciekawe jak bedzie wygladac integracja ze stacjonarnym w8. MS sie troche spoznil ze swoim systemem, ale przy odrobinie szczescia i duzych nakladow pracy ma szanse wypracowac sobie miejsce na podium. Ale dobry system nie wystarczy, co pokazal Palm (czego bardzo zaluje), bez rzeszy programistow to ludzie tego nie beda chcieli kupowac.

 • goomako

  w Palmie mysle ze zabraklo srodkow
  juz byli na dnie i ciezko im bylo rozwinac ten system aby sie sprzedawal tym bardziej zrazilo to programistow i tak to cako umarło

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona