Tablety z Windows 8 rozpoczną inwazję rynku w listopadzie

Do dzisiaj nie znaliśmy miesiąca, w którym na rynku zadebiutują pierwsze urządzenia z systemem Windows 8. Od dłuższego czasu w głowach tkwiło nam określenie “pod koniec roku”, lecz musicie przyznać, że ono nie jest zbyt konkretne. Dzięki powołującemu się na zaufane źródło serwisowi CNET, wiemy, że tablety i hybrydy z ósmą odsłoną okienkowego oprogramowania Microsoftu pojawią się na półkach sklepowych w listopadzie.

“Bliski producentom” anonimowy informator portalu CNET twierdzi, że harmonogram wprowadzenia Windows 8 na rynek jest napięty i skrupulatnie zaplanowany. Microsoft stworzył oprogramowanie, które będzie działało na pięciu architekturach: trzech ARM i po jednej od Intela i AMD. W listopadzie do sprzedaży trafią nie tylko tablety. Jak twierdzi źródło, ponad pięćdziesiąt procent (ponad tuzin) urządzeń z Windows 8 będzie hybrydami, czyli sprzętem łączącym cechy tabletu internetowego i laptopa wyposażonego w fizyczną klawiaturę.

Oprócz miesiąca określającego początek inwazji rynku przez Windows 8, tajemniczy informator zdradził, że Intel pracuje nad nowym, wykonanym w technologii 22 nm, układem “Bay Trail”, który będzie następcą obecnie stosowanego “Clover Trail”. Według źródła, “Bay Trail” będzie mógł pochwalić się takim samym czasem pracy na baterii jak poprzednik oraz wbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa i modemem 3G/4G LTE.

via CNET

Komentarze

 • aaa

  “takim samym czasem pracy na baterii jak poprzednik” :|

 • Fajfol

  wszystko ładnie, tylko jakie będą ceny takich hybryd

  • Marcel

   Lepiej nie wiedzieć -,-

 • patryks19

  Marzy mi się mobilny tablet z Windows 8 za cenę iPad’a, a nie jak w przypadku Samsunga Slate – 7 tys. Coś takiego można byłoby wziąć na uczelnię, do notatek itp. a w domu podłaczyć klawiaturę, myszkę i używać jak normalnego komputera…

  PS.
  “zadebiutują się”
  Taka mała literówka ;)

 • No ciekawe, ciekawe. Chyba tylko Microsoft może sobie pozwolić na tak późne wejście na rynek w porównaniu do konkurencji. Będzie się działo..

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona