Tablety z Windows 8 rozpoczną inwazję rynku w listopadzie - Tabletowo.pl
Ważne

Tablety z Windows 8 rozpoczną inwazję rynku w listopadzie

Tabletowo.pl Tablety z Windows 8 rozpoczną inwazję rynku w listopadzie Nowości Plotki / Przecieki

Do dzisiaj nie znaliśmy miesiąca, w którym na rynku zadebiutują pierwsze urządzenia z systemem Windows 8. Od dłuższego czasu w głowach tkwiło nam określenie „pod koniec roku”, lecz musicie przyznać, że ono nie jest zbyt konkretne. Dzięki powołującemu się na zaufane źródło serwisowi CNET, wiemy, że tablety i hybrydy z ósmą odsłoną okienkowego oprogramowania Microsoftu pojawią się na półkach sklepowych w listopadzie.

„Bliski producentom” anonimowy informator portalu CNET twierdzi, że harmonogram wprowadzenia Windows 8 na rynek jest napięty i skrupulatnie zaplanowany. Microsoft stworzył oprogramowanie, które będzie działało na pięciu architekturach: trzech ARM i po jednej od Intela i AMD. W listopadzie do sprzedaży trafią nie tylko tablety. Jak twierdzi źródło, ponad pięćdziesiąt procent (ponad tuzin) urządzeń z Windows 8 będzie hybrydami, czyli sprzętem łączącym cechy tabletu internetowego i laptopa wyposażonego w fizyczną klawiaturę.

Oprócz miesiąca określającego początek inwazji rynku przez Windows 8, tajemniczy informator zdradził, że Intel pracuje nad nowym, wykonanym w technologii 22 nm, układem „Bay Trail”, który będzie następcą obecnie stosowanego „Clover Trail”. Według źródła, „Bay Trail” będzie mógł pochwalić się takim samym czasem pracy na baterii jak poprzednik oraz wbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa i modemem 3G/4G LTE.

via CNET

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona