Motorola One Fusion i One Fusion Plus
Motorola One Fusion i One Fusion+ (źródło: Motorola)

Motorola One Fusion zadebiutowała po cichu. Specyfikacja wciąż jest dobra

Motorola One Fusion+ zadebiutowała niemal dokładnie miesiąc temu. Teraz dołącza do niej Motorola One Fusion, która oferuje mniej niż model z „plusem” w nazwie, ale jej specyfikacja wciąż jest dobra.

Reklama

Motorola One Fusion – specyfikacja

Smartfon, podobnie jak One Fusion+, również oferuje wyświetlacz LCD o przekątnej 6,5 cala. Na tym podobieństwa się jednak kończą, bowiem w modelu bez „plusa” w nazwie ekran ma wycięcie w kształcie litery „V”, a na dodatek też niższą rozdzielczość, bo HD+. Proporcje nie są natomiast znane – producent nie udostępnił informacji na ich temat.

smartfon Motorola One Fusion
Motorola One Fusion (źródło: Motorola)

Nowy smartfon ma też nieco słabszy procesor – zastosowano w nim ośmiordzeniowy (8x Kryo 360; 10 nm) Qualcomm Snapdragon 710 2,2 GHz z układem graficznym Adreno 616 zamiast Snapdragona 730 2,2 GHz z Adreno 618. Co ciekawe, Motorola przy okazji podaje, że S710 „wykręcił” w tym modelu 178626 punktów. Do tego urządzenie zaoferuje 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD.

Wersja bez „plusa” w nazwie ma też nieco inne aparaty niż ta z nim – na przodzie umieszczono pojedynczy o rozdzielczości 8 Mpix (vs 16 Mpix), zaś na tyle poczwórny 48 Mpix + 8 Mpix z obiektywem szerokokątnym o kącie widzenia 118 stopni + 5 Mpix do zdjęć makro + 2 Mpix do pomiaru głębi ostrości (vs 64 Mpix + 8 Mpix + 5 Mpix + 2 Mpix).

smartfon Motorola One Fusion
Motorola One Fusion (źródło: Motorola)

Pozostałe elementy są już identyczne w obu modelach. Jeden i drugi oferuje czytnik linii papilarnych na panelu tylnym, dedykowany klawisz do uruchamiania Asystenta Google na bocznej krawędzi, Dual SIM (hybrydowy: 2x nano SIM lub SIM + microSD) i akumulator o pojemności 5000 mAh, ładowany przez port USB-C. Oba urządzenia fabrycznie pracują też pod kontrolą systemu Android 10.

Co ciekawe, nowy smartfon jest mniejszy i lżejszy od wersji z „plusem” w nazwie – 164,96×75,85×9,4 mm i 202 gramy vs 162,9×76,9×9,6 mm i 210 gramów.

Motorola One Fusion – cena, dostępność

Smartfon jest już dostępny w sprzedaży w różnych krajach Ameryki Łacińskiej (m.in. w Kolumbii). W nadchodzących miesiącach trafi on również do Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

O dostępności w Europie Motorola nic natomiast nie wspomina, podobnie jak o sugerowanej cenie nowego smartfona.