Czekacie na prawdziwego flagowca z serii Moto Z?

Wczoraj Motorola zaprezentowała Moto Z4. I chociaż jest to bardzo dobrze wyposażony smartfon ze średniej półki, to sporo osób jej lista parametrów nie satysfakcjonuje. Producent oficjalnie jednak poinformował, że nie ma zamiaru wypuścić w tym roku kolejnego smartfona z serii Moto Z. A to oznacza tylko jedno.

Motorola Moto Z

Kiedy zaprezentowano pierwsze smartfony z serii Moto Z, wszystko zrobiono tak, jak Bóg przykazał. Flagowcem była Moto Z, super flagowcem Moto Z Force, a średniakiem Moto Z Play. Od następnego roku producent zaczął jednak strasznie kombinować, przez co do Polski (i wielu innych krajów) nie trafił już żaden high-end z tej linii, nie mówiąc już o tym, że Motorola przyjęła dość dziwny schemat wydawniczy – Moto Z2 nie było, Moto Z Force doczekała się tylko jednej następczyni, a Moto Z3 mogli kupić wyłącznie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych i klienci sieci Verizon.

A przy okazji warto również przypomnieć, że marka Motorola Moto na jakiś czas zniknęła z rynku i została zastąpiona Lenovo Moto. Długo to jednak nie trwało – Chińczycy dość szybko się z tego wycofali.

Motorola Moto Z4

Niekonsekwencja Motoroli trwa nadal, ponieważ wczoraj zadebiutowała Motorola Moto Z4 i sporo osób mogło sobie pomyśleć, że to prawdziwy flagowiec, wszakże w nazwie nie ma dopisku „Play”, który zawsze sygnalizował średniopółkową specyfikację.

Cóż, Motorola Moto Z4 w rzeczywistości jest właśnie smartfonem ze średniej półki i chociaż oferuje naprawdę porządne parametry, to do flagowca jej trochę brakuje. Amerykański oddział Motoroli oficjalnie poinformował jednak, że nie planuje w tym roku wypuścić ani jednego nowego urządzenia z serii Moto Z.

Oznacza to więc, że flagowiec z krwi i kości, na którego czekało sporo osób, nie pojawi się na rynku, przynajmniej w 2019 roku. Zobaczymy, czy producent zmieni zdanie w następnym, jednak osobiście zaczynam podejrzewać, że powoli nadchodzi koniec serii Moto Z w takim wydaniu, w jakim ją znamy.

Na przestrzeni czterech lat z trzech smartfonów zrobił się jeden i Motorola prawdopodobnie utrzymuje linię Moto Z przy życiu tylko z uwagi na fanów, którzy uwierzyli w ideę modułowości i wydali niemało pieniędzy na Moto Modsy (są one kompatybilne z każdym modelem z tej serii, od Moto Z do Moto Z4).

Nie zdziwię się jednak, jeśli w przyszłym roku linia Moto Z przejdzie całkowitą metamorfozę i moduły zostaną odesłane do lamusa. Z drugiej strony, Motorola może jeszcze trochę pociągnąć ten projekt, ponieważ w Moto Z4 udało jej się zastosować najnowsze zdobycze techniki, więc wsparcie dla Moto Modsów nie jest żadnym hamulcem w rozwoju.

A Wy jak sądzicie? Jaka przyszłość czeka serię Moto Z?

*Na zdjęciu tytułowym Motorola Moto Z3 Play (pod linkiem znajdziecie jej recenzję przygotowaną przez Kasię)

Źródło: @MotorolaUS