Motorola Moto X4 zadebiutuje (podobno) 30 czerwca. Mamy nowe informacje na jej temat | Tabletowo.pl

Motorola Moto X4 zadebiutuje (podobno) 30 czerwca. Mamy nowe informacje na jej temat

Dołącz do dyskusji 0

Lenovo zrobiło sobie małą przerwę w wypuszczaniu na rynek nowych smartfonów z serii Moto X (ostatnie zadebiutowały bowiem w 2015 roku). Co więcej, w międzyczasie zdążono przeprowadzić jeszcze dwa rebrandingi (z Motoroli na Lenovo i ostatnio z powrotem z Lenovo na Motorolę). Wkrótce jednak oznaczona literką X linia „odżyje”, ponieważ nadchodzi Moto X4. Jak donoszą najnowsze przecieki, zadebiutuje ona 30 czerwca. Przy okazji dowiadujemy się na jej temat nowych rzeczy.

Motorola Moto X4 zostanie wyposażona w 5,2-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD, czyli 1080×1920 pikseli, co przełoży się na 424 ppi. Smartfon ma rzekomo napędzać ośmiordzeniowy (8 x Kryo 260; 14 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 660 z układem graficznym Adreno 512. Użytkownik dostanie do dyspozycji też 4GB RAM i 64GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD.

Wyróżnikiem Motoroli Moto X4 ma być podwójny aparat na pleckach. Na razie jednak nie wiadomo, na jakie rozwiązanie postawił producent. Aktualnie bowiem prawie wszystkie (z wyjątkiem obiektywu szerokokątnego, po który sięga wyłącznie LG) równolegle zyskują na popularności – trudno więc to przewidzieć. Producent zdradził jedynie (oczywiście nieoficjalnie), że aparat będzie smart.

Motorola Moto X4 od razu po wyjęciu z pudełka powinna pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.1.1 Nougat. Smartfon ma mieć metalowo-szklaną obudowę, spełniającą normę pyło- i wodoszczelności IP68 (co oznacza, że powinien przetrwać bez problemu nawet półgodzinne zanurzenie na głębokości 1,5 metra). Akumulator (oczywiście niewymienny) ma obsługiwać technologię superszybkiego ładowania.

Motorola Moto X4 – przynajmniej w Indiach – ma podobno kosztować 20999 lub 23999 rupii (czyli równowartość – odpowiednio – około 1220 i 1400 złotych). Według mnie to trochę mało, więc albo tu jest błąd, albo wymieniona powyżej specyfikacja nie jest do końca prawdziwa.

Jeżeli jednak Motorola Moto X4 rzeczywiście ma zadebiutować już 30 czerwca, to wkrótce powinny pojawić się nowe doniesienia na jej temat, które wyklarują sytuację jeszcze przed oficjalną premierą.

Źródło: @HeyAndri dzięki The Android Soul, @evleaks

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona