Nie uwierzycie, ale Motorola Moto X4 będzie naprawdę tania | Tabletowo.pl

Nie uwierzycie, ale Motorola Moto X4 będzie naprawdę tania

I mowa tu o cenie we wschodniej części Unii Europejskiej

Dołącz do dyskusji 0

Motorola miło nas zaskoczyła, kiedy okazało się, że w Polsce Moto Z2 Play będzie kosztować „zaledwie” 1999 złotych (podczas gdy za poprzedniczkę, czyli Moto Z Play, klienci musieli zapłacić 2199 złotych). Teraz wydało się, że nadchodząca Moto X4 również może być naprawdę tania.

Dzięki Rolandowi Quandtowi wiemy, że smartfon ma kosztować ~350 euro, czyli równowartość ~1500 złotych. Co najważniejsze, cena ta dotyczy wschodniej części Unii Europejskiej, więc Polski na pewno również. Jest to naprawdę świetna i miło zaskakująca wiadomość. Osobiście bowiem obstawiałem, że za urządzenie przyjdzie chętnym zapłacić więcej, co najmniej ~2000 złotych.

Jest jednak pewien haczyk. Na początku lipca dostaliśmy informację z wiarygodnego źródła, że Motorola Moto X4 zostanie wyposażona m.in. w 4 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej. Tymczasem Roland Quandt wspomina, że cena na poziomie ~350 euro dotyczy wersji z 32 GB przestrzenią na pliki użytkownika. A to może – choć nie musi, ale najpewniej tak będzie – oznaczać, że do wschodniej części Unii Europejskiej trafi model nie z 4 GB, a z 3 GB RAM. Takie konfiguracje się bowiem najczęściej spotyka (3 GB/32 GB i 4 GB/64 GB; dotyczy to też Moto Z2 Play).

Mimo to, Motorola Moto X4 zapowiada się bardzo interesująco. Smartfon, oprócz 3 GB RAM (bo taką wersję przyjmuję) i 32 GB rozszerzalnej pamięci wewnętrznej, zaoferuje również 5,2-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1080×1920; 424 ppi), ośmiordzeniowy (8 x ARM Cortex-A53; 14 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 630 2,2 GHz z układem graficznym Adreno 508, podwójny aparat główny 12 Mpix + 8 Mpixkamerkę 16 Mpix na przodzie.

Motorola Moto X4 ma czerpać energię z niewymiennego akumulatora o pojemności 3000 mAh. Całość „zamknięta” zostanie w pyło- i wodoszczelnej obudowie, spełniającej wymagania normy IP68. Plecki będą szklane.

Źródło: @rquandt

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona