Moto G9 Power zaoferuje nie tylko wielką baterię. Mocnych stron będzie więcej

Seria Moto G Power do tej pory wyróżniała się akumulatorami o pojemnościach większych niż w innych smartfonach i… właściwie tylko tym. Motorola Moto G9 Power ustawi jednak poprzeczkę znacznie wyżej, bowiem będzie miała więcej mocnych stron, nie tylko „wielką” baterię.

Reklama

Specyfikacja Motorola Moto G9 Power

Jeszcze do niedawna producenci niechętnie stosowali w swoich smartfonach akumulatory o dużych pojemnościach, ale na szczęście (dla użytkowników) uległo to zmianie. 6000 mAh rzadko się jednak spotyka, a właśnie taką baterią ma legitymować się Motorola Moto G9 Power.

Producent nie zapomniał też dodać wsparcia dla technologii szybkiego ładowania – smartfon ma obsługiwać pobieranie prądu z mocą 20 W. Patrząc na konkurencję, można uznać je za przeciętnie szybkie, szczególnie w przypadku konieczności naładowania akumulatora o pojemności 6000 mAh, ale z pewnością wiele osób uzna to za zaletę. Nie brakuje bowiem przeciwników superszybkiego ładowania.

smartfon Motorola Moto G8 Power smartphone
Akumulator o pojemności 5000 mAh w Moto G8 Power można ładować przez port USB-C z mocą 18 W (fot. Miłosz Starzewski / Tabletowo.pl)

Specyfikacja Motorola Moto G9 Power obejmować będzie również procesor Qualcomm Snapdragon 665. Do tego nadchodzący smartfon zaoferuje 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej. Identyczne parametry oferuje też bezpośrednia poprzedniczka, Motorola Moto G8 Power.

W przypadku nowego modelu Motorola duży nacisk położyła na możliwości fotograficzne, bowiem główny aparat w module na panelu tylnym ma mieć rozdzielczość aż 64 Mpix – nie spodziewaliśmy się takiej hojności ze strony producenta w niżej pozycjonowanym smartfonie.

Towarzyszyć mu będą dwa aparaty o rozdzielczości 2 Mpix każdy – jeden do zdjęć makro, a drugi do pomiaru głębi. Niestety, zabraknie aparatu z obiektywem ultraszerokokątnym. Kto wie, może gdyby producent zastosował aparat główny o niższej rozdzielczości (w domyśle – tańszy), to znalazłyby się pieniądze na ultraszeroki kąt.

smartfon Motorola Moto G9 Power smartphone camera
Tak ma wyglądać moduł aparatu w Moto G9 Power (źródło: FCC via TechnikNews)

Oszczędności widać będzie również w wyświetlaczu. Nie znamy jego przekątnej, ale serwis TechnikNews podaje, że ma on mieć rozdzielczość (zaledwie) HD+ i standardowe odświeżanie na poziomie 60 Hz (co akurat nie jest szczególną niespodzianką).

Ponadto specyfikacja Motorola Moto G9 Power obejmie też Dual SIM i system operacyjny Android 10. Na razie nie wiemy, kiedy smartfon oficjalnie zadebiutuje, ale być może wraz z Moto G 5G, o której niedawno usłyszeliśmy.

Polecamy również: