Motorola Moto G8 i Moto G8 Plus
Motorola Moto G8 (po lewej) i Moto G8 Plus (po prawej) / źródło: Mobielkopen)

Motorola Moto G8 zdradza swój wygląd. Jest kilka różnic względem Moto G8 Plus

Wczoraj nieoczekiwanie dowiedzieliśmy się, że Motorola zaprezentuje Moto G8 Plus jeszcze w tym miesiącu. Tak, jak się spodziewaliśmy, razem z nią zadebiutuje też Moto G8. Na kilka dni przed oficjalną premierą mamy okazję zobaczyć, jak będzie wyglądała ta Motka.

Motorola Moto G8 – premiera

Jestem szczerze zaskoczony, że Motorola zaprezentuje serię Moto G8 jeszcze w tym roku. Wszystko wskazuje na to, że producent zrobi to 24 października na konferencji w Brazylii. Być może jest to reakcja na ostatnie ruchy konkurencji, chociaż z ich najnowszymi propozycjami spokojnie mogłyby powalczyć smartfony z serii One, których w ostatnim czasie Motka wprowadziła na rynek aż trzy (Motorola One ActionMotorola One ZoomMotorola One Macro).

Nie mnie jednak oceniać posunięcia tej marki – najważniejsze, aby przygotowywane nowości oferowały konkurencyjną specyfikację i możliwości w atrakcyjnej cenie, ponieważ tego właśnie oczekują konsumenci i to jest klucz do sukcesu.

Motorola Moto G8

Wiemy już, jaka będzie i co zaoferuje Motorola Moto G8 Plus, więc teraz pora dowiedzieć się co nieco o wersji podstawowej bez „Plusa” w nazwie. W sieci pojawiły się jej rendery, z których wynika, że Motorola Moto G8 ma charakteryzować się troszkę innym designem.

Ekran w smartfonie będzie miał bowiem (szersze) wycięcie w kształcie litery „V”, a nie „U”. Różnice widać także w przypadku aparatu głównego. Mimo że zarówno Moto G8, jak i Moto G8 Plus zaoferują potrójny, to w modelu podstawowym pozbawiony zostanie on laserowego autofokusu. Przy module widnieje też jedynie napis informujący o obiektywie szerokokątnym o kącie widzenia 117°, co może oznaczać, że główny sensor nie będzie miał rozdzielczości 48 Mpix, jak w wariancie z „Plusem” w nazwie, gdyż w przeciwnym razie producent na pewno by to zaakcentował.

Z załączonych powyżej renderów wynika, że Motorola Moto G8 będzie dostępna w przynajmniej dwóch wersjach kolorystycznych, czarnej i czerwono-różowej, oraz zaoferuje także 3,5 mm złącze słuchawkowe (na górnej krawędzi) i port USB-C (na dolnej). Czytnika linii papilarnych też nie zabraknie – znajdzie się on na panelu tylnym w okrągłym zagłębieniu z literką „M”.

Aktualizacja: to jednak Motorola Moto G8 Play

Wygląda na to, że opisany powyżej smartfon to nie Motorola Moto G8, a Motorola Moto G8 Play. W sieci pojawiły się bowiem załączone poniżej zdjęcia, które to potwierdzają. Jednocześnie widać na nich, że model ten zostanie wyposażony również w 6,2-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD+, ośmiordzeniowy procesor o maksymalnej częstotliwości taktowania 2,0 GHz, aparat 8 Mpix do selfie i rozmów wideo oraz akumulator o pojemności 4000 mAh ze wsparciem dla technologii szybkiego ładowania.

Rendery i specyfikacja Motorola Moto G8 Plus

Taka będzie Motorola Moto G8 Plus. Znamy datę premiery

Źródło: Mobielkopen, Tudocelular