Motorola Moto G 5G
(fot. Andrzej Libiszewski, Tabletowo.pl)

Nie zgadniecie, jak będzie się nazywać nowa Motorola Moto G

Motorola raczej rzadko zaskakuje, jeśli chodzi o nazewnictwo smartfonów, choć faktem jest, że zadziwia liczba modeli, wprowadzanych na rynek przez tę markę. Wkrótce zadebiutuje na nim nowa Motorola Moto G, której nazwy prawdopodobnie nie zgadniecie.

Rok 2021 Motorola zaczęła od prezentacji czterech nowych smartfonów z serii Moto G, w tym Moto G Stylus 2021, który – jak sama nazwa wskazuje – oferuje rysik w komplecie (a oprócz tego też całkiem niezłą specyfikację). Wkrótce rodzina ta powiększy o kolejnych członków, w tym całą serię o dość zaskakującym oznaczeniu.

Spodziewaliście się, że tak będzie nazywać się nowa Motorola Moto G?

Od dłuższego czasu na horyzoncie majaczą kolejne smartfony marki Motorola o oznaczeniach Nio, Capri Plus i Capri. Wszystko wskazuje na to, że pierwszy będzie pozycjonowany całkiem wysoko, bowiem ma zostać wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon, którego nie ma jeszcze żaden smart-telefon na rynku.

Mamy też sporo informacji na temat urządzenia o oznaczeniu Capri Plus. Zostało ono dostrzeżone w bazie agencji certyfikującej NBTC, która ujawniła, że zadebiutuje ono na rynku jak – uwaga – Motorola Moto G30! To nie lada zaskoczenie, ponieważ ostatnia rodzina ma „9” w nazwie, wiec spodziewaliśmy się premiery „dziesiątek”, a tu okazuje się, że Motorola na nowy rok zrobi „barani skok”.

Motorola Moto G 5G
fot. Andrzej Libiszewski / Tabletowo.pl

Mimo ogromnego skoku w numeracji, specyfikacja nowej Motki nie będzie dużym krokiem naprzód. Nieoficjalne informacje wskazują na to, że Motorola Moto G30 zostanie wyposażona w wyświetlacz o rozdzielczości HD+ z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 90 Hz, potrójny aparat 64 Mpix + 13 Mpix z ultraszerokim kątem widzenia + 2 Mpix do pomiaru głębi na tyle oraz pojedynczy 13 Mpix na przodzie.

Smartfon ma być dostępny w dwóch konfiguracjach pamięciowych: z 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej oraz z 6 GB RAM i 128 GB przestrzenią na pliki użytkownika. Całość zasili akumulator o pojemności 5000 mAh.

Nie ma zaś pewności, w jaki procesor zostanie wyposażona Motorola Moto G30, ale powinniśmy się spodziewać przynajmniej układu Qualcomm Snapdragon z serii 6xx. Niżej pozycjonowany model o oznaczeniu Capri ma mieć Snapdragona 460.