smartfon Motorola Moto E7 smartphone
Motorola Moto E7 (źródło: 91mobiles)

Motorola Moto E7 zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu. Znamy specyfikację i (przybliżoną) cenę

Miesiąc temu Motorola oficjalnie wprowadziła na rynek model Moto E7 Plus. Teraz natomiast pojawiły się informacje o rychłej premierze smartfona Motorola Moto E7, a także jego specyfikacji i cenie. Klienci dostaną nie najgorsze parametry za niewysoką kwotę.

Reklama

Seria Moto E od początku jest pozycjonowana niżej niż linia Moto G, lecz producent za każdym razem stara się zaoferować jak najwięcej za jak najmniej. Znamy już specyfikację oraz cenę Moto E7 Plus, więc teraz czas wypatrywać na horyzoncie wersję bez „Plusa” w nazwie. Jej premiera zbliża się bowiem nieuchronnie.

Specyfikacja Motorola Moto E7

Jak donosi serwis 91mobiles, nowy smartfon marki Motorola zaoferuje wyświetlacz LCD o przekątnej 6,2 cala i rozdzielczości HD+, który otaczać będą dość grube ramki. Ponadto w jego górnej części znajdzie się wycięcie w kształcie litery „V” na aparat do selfie i rozmów wideo.

A skoro już o nim mowa, to będzie on miał rozdzielczość 5 Mpix. Na tyle smartfona znajdą się zaś dwa: główny 12 Mpix i pomocniczy 2 Mpix (prawdopodobnie do wykrywania głębi, choć niewykluczone, że Motorola zdecyduje się na konfigurację, jak LG w modelu LG K22+). Do tego na panelu tylnym pojawi się także czytnik linii papilarnych (w zagłębieniu z charakterystyczną literką „M”).

Sercem smartfona zostanie procesor Qualcomm Snapdragon 632, który współpracować będzie z (jedynie) 2 GB RAM. Pamięć wbudowana ma mieć natomiast pojemność 32 GB i nie zabraknie możliwości jej rozszerzenia przy pomocy karty microSD.

Motorola Moto E7 ma pracować pod kontrolą systemu Android 10, podczas gdy za jej zasilanie odpowiedzialny będzie akumulator o pojemności 3550 mAh. Na tę chwilę nie wiadomo jednak, czy producent zadbał o wsparcie dla technologii szybkiego ładowania, aczkolwiek prawdopodobniej można oczekiwać co najwyżej 10 W.

Cena Motorola Moto E7, termin premiery

Jak podaje serwis źródłowy, cena Motorola Moto E7 w Europie ma zostać ustalona na ~120 euro (równowartość ~540 złotych). Dla porównania, Motorola Moto E7 Plus kosztuje w Polsce 599 złotych.

Motorola Moto E7 ma zadebiutować w Europie jeszcze w tym miesiącu, ale nie wiemy, kiedy dokładnie. Prawdopodobnie jednak smartfon ten zostanie wprowadzony na rynek bez większej pompy, zatem może stać się to w każdym momencie.