Motorola coś knuje. Prezentacja tabletu z Honeycomb na CES 2011 (wideo)

O tym, że Motorola rozpoczęła współpracę z Google, wiadomo nie od dziś. Jakiś czas temu potwierdził ten fakt prezes internetowego giganta z Mountain View, Andy Rubin, pokazując całemu światu prototyp tabletu Motoroli z Androidem Honeycomb na pokładzie (jego zdjęcia możecie zobaczyć tutaj). Dotychczas jednak nie wiadomo było kiedy możemy się spodziewać jego premiery. Teraz wszystko stało się jasne.

Poniżej możecie obejrzeć wideo pokazujące ewolucję tabletów oczami Motoroli. Całego filmiku streszczać nie będę, bo kto chce to i tak obejrzy (zapraszam), ale na końcu pojawia się znacząca scena. Po przywołaniu Apple iPada i Samsunga Galaxy Tab, pojawia się tajemnicze stoisko z tabletem Motoroli (oczywiście zakrytym płótnem… co widzicie na screenie powyżej).

Skąd wiadomo, że to akurat o to urządzenie chodzi? W trakcie filmiku pojawia się drwina z Galaxy Tab, który pracuje pod kontrolą „Androidaale Androida dla telefonów komórkowych„. Wniosek nasuwa się więc sam.

Kto obejrzy wideo do końca ten się dowie, że prezentacja tabletu Motoroli z Honeycomb będzie miała miejsce podczas targów CES 2011 w Las Vegas (6-9 stycznia). Czekamy z niecierpliwością!

Na koniec jeszcze przypomnę parametry tabletu Motoroli (prawdopodobnie Everest), które przeciekły jakiś czas temu do sieci:
– ekran o przekątnej 7- i 9-cali (podobno mają być dwa modele),
– rozdzielczość ekranu: 1280 x 800 pikseli,
– dwurdzeniowy procesor nVidia Tegra 2,
– aparat główny o rozdzielczości 5 Mpix,
– kamerka do połączeń wideo o rozdzielczości 2 Mpix,
– żyroskop,
32GB pamięci,
– slot kart microSD.

A poniżej jeszcze prezentacja wideo, o której wspominałam wyżej (Andy Rubin z tabletem Motoroli):

źródło