Motorola 7 listopada otworzy swój pierwszy, „eksperymentalny” sklep stacjonarny

Coraz więcej producentów otwiera swoje oficjalne sklepy stacjonarne. Wszyscy kojarzą Apple Store, Samsung Brand Store i Sony Centre, ale w tyle nie pozostają również pozostali, jak choćby Microsoft. Motorola wkrótce dołączy do tego grona, chociaż jej sklep rządzić się będzie trochę innymi prawami.

Butik, bo tak go nazywa, znajduje się w ścisłym centrum Chicago, gdzie w 1928 powstała marka. Jego wygląd wewnętrzny powiela kanony ustanowione przez konkurentów i charakteryzuje się prostotą, minimalizmem oraz dozą „surowości”. Wśród użytych materiałów wykończeniowych znalazły się cegły, kamień oraz drewno.

Ważniejsze są jednak dedykowane stanowiska, pozwalające przetestować możliwości sprzętu przed zakupem. Motorola stawia na pełne user experience, które jest gwarancją późniejszego zadowolenia klientów z nabytych produktów.

Do dyspozycji oddano stanowisko (widoczne powyżej), gdzie każdy może od podstaw zaprojektować wygląd swojej przyszłej Moto X Pure Edition (znanej u nas jako Moto X Style), czyli Moto Maker „w realu”. Do wyboru jest prawdziwa skóra, drewno i bardzo szeroki wachlarz kolorów. Podobną możliwość klienci mają przy Moto 360 – w gablotach wystawiono bowiem prawie wszystkie dostępne konfiguracje.

Dalej znajduje się stanowisko, gdzie każdy może zrobić sobie zdjęcie przy użyciu tego samego aparatu, jaki oferuje Moto X Style. Producent zapewnia, że po zobaczeniu efektów nikt już nie będzie chciał korzystać z żadnego innego.

Mnie osobiście najbardziej natomiast zainteresowało miejsce, gdzie można przetestować wytrzymałość wyświetlacza Motoroli Droid Turbo 2, który – jak wynika z testów – jest naprawdę nie do stłuczenia. Do wyboru są cztery różne podłoża: beton, drewno i dwa rodzaje płytek. Wydaje mi się, że będzie to najbardziej okupowane miejsce w tym sklepie.

Motorola sklep 05

Zagadką pozostaje znaczenie słowa „eksperymentalny” w odniesieniu do tego sklepu. Sam producent go nie precyzuje, więc można wywnioskować dwie opcje: albo określa ono charakter miejsca, gdzie w sposób empiryczny na różne sposoby testuje się urządzenia, lub że od jego sukcesu zależy czy pozostanie tam na stałe i ewentualnie powstaną kolejne placówki tego typu w innych miejscach na świecie.

Źródło: Oficjalny blog Motoroli