Ważne

IFA 2015: Poznajcie nowe Moto 360!

Moto 360 pierwszej generacji nadal jest jednym z najładniejszych smartwatchy, jakie znajdziemy na rynku. Jednak od premiery tego zegarka minęło już sporo czasu, więc Amerykanie postanowili na IFA 2015 w Berlinie zaprezentować szerszej publiczności następców tego modelu. Czym różnią się względem siebie poszczególne warianty? Czy Motorola poprawiła największe bolączki poprzedniego produktu?

Moto 360 (2015) będzie dostępna w sprzedaży w dwóch różnych rozmiarach: 42 i 46 mm. Mniejsza wersja została stworzona z myślą o kobietach. Oczywiście całością zarządza Android Wear, który rozwija się już całkiem szybko i oferuje coraz to nowsze funkcje. Wiadome jest, że smartwatche będzie można dowolnie spersonalizować za pomocą Moto Maker. Liczba możliwych konfiguracji będzie ogromna (około 300) – do wyboru będą kolory koperty, paska czy też materiału (skóra czy metal), z jakiego ma zostać wykonany.

Wygląd Moto 360 (2015) naprawdę może się podobać. Ramki zostały zmniejszone, ale nadal widoczny jest niezbyt estetyczny czarny pasek pod ekranem – nie można ukryć, że konkurencja lepiej sobie radzi z umieszczeniem czujnika światła. Poza tym nie dowiedzieliśmy się, ile czasu ma pracować na jednym ładowaniu. Warto wspomnieć, że już rozpoczęła się ich przedsprzedaż. Ceny zaczynają się od 299 dolarów, a kończą na 429 dolarów. W Polsce najtańszy wariant ma kosztować 1299 złotych.

moto-360-1

Moto 360 Sport to propozycja dla osób aktywnych. Została wyposażona w ekran o zwiększonej czytelności w pełnym słońcu, a na liście wyposażenia pojawił się także GPS, przydatny podczas treningu. Sam design również uległ zmianie względem tradycyjnej “motki”. Niestety nie wiemy jeszcze, kiedy, gdzie i za ile będzie można go nabyć.

moto-360-sport

Nowe Motorole Moto 360 zapowiadają się świetnie, ale z ich oceną musimy się wstrzymać do pierwszych recenzji. Na pewno te smartwatche mają szansę na sukces. Poprzednik przetarł drogę, a iPhone’y współpracują już z zegarkami, działającymi pod kontrolą Androida Wear, chociaż konkurencja nie śpi i również tworzy świetne wearables.

Co Wy byście wybrali: nowe Moto, Samsunga Gear S2 czy też Huawei Watch? A może inny inteligentny zegarek?

moto-360-2-gen

źródło: Motorola przez Wareable

Komentarze

 • Moto360_owner

  Zacytuję: “Czym różnią się względem siebie poszczególne warianty? Czy Motorola poprawiła największe bolączki poprzedniego produktu?”

  Gdzie są odpowiedzi na te pytania ? Bo w tekście ich nie ma.

  • Albert

   Różnice zostały wymienione (dwa rozmiary, a wersja Sport ma GPS i inny wygląd). Odnośnie bolączek poprzedniego modelu chodziło o pasek pod ekranem (pozostał…) oraz baterię, ale niestety Motorola nie podała szczegółowych danych na ten temat.

 • Zbigniew

  1. “w dwóch różnych rozmiarach: 42 i 46 mm. Mniejsza wersja została stworzona z myślą o kobietach”

  Dla mężczyzn stworzone zostały wersje 46 i 42mm. Z myślą o kobietach została stworzona specjalna wersja “for Woman”, która ma 42mm i różni się od wersji 42mm dla mężczyzn. Cytowane zatem zdanie nie jest sprawdziwe, bo normalna wersja 42mm została stworzona dla mężczyzn i nie zostało napisane nic o tym ze dla kobiet wersja jest inna (różni się np. zaczepami)

  2. “niezbyt estetyczny czarny pasek pod ekranem – nie można ukryć, że konkurencja lepiej sobie radzi z umieszczeniem czujnika światła”

  Prosze o podanie chociaż jednego okrągłego zegarka z Android Wear, który posiada czujnik światła… Moto 360 to jedyny taki zegarek, więc raczej nie ma konkurencji wśród okrągłych zegarków. Nie wiem zatem dlaczego mu się za to obrywa.

  3. “do wyboru będą kolory koperty, paska czy też materiału (skóra czy metal), z jakiego ma zostać wykonany.”

  Warto wspomnieć, że nie tylko koperta, ale także ramkę przednią (“front bezel”), będzie można personalizować. Można wybrać gładkie albo np. takie teksturowane: http://i-cdn.phonearena.com/images/articles/206163-image/moto-h1.jpg

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona