Ważne

Motorola Droid Turbo 2 (Force) naprawdę ma nietłukący się wyświetlacz – oto dowody

Motorola dumnie zapowiadała, że nic nie jest w stanie rozbić wyświetlacza Droid Turbo 2 (oczywiście mówimy tu o przypadkowych spotkaniach z podłożem). Jednak zapewnienia producenta i filmy reklamowe nie są w stanie przekonać wszystkich. Nie trzeba było więc długo czekać, aż wytrzymałość ekranu smartfona zostanie przetestowana przez “niezależnych ekspertów” od demolki.

Zacznijmy jednak od filmu opublikowanego na oficjalnym kanale Motoroli w serwisie YouTube:

Jak widzicie, testom zostało poddanych kilka tegorocznych flagowców od konkurentów: LG G4, HTC One M9, Samsung Galaxy S6, iPhone 6SSamsung Galaxy Note 5 i Samsung Galaxy S6 Edge. W mniejszym lub większym stopniu ucierpiały wyświetlacze wszystkich z nich. Najlepiej spotkanie z betonem pokrytym papierem ściernym przetrwały Samsung Galaxy Note 5 i Galaxy S6 Edge, zaś najbardziej spektakularnie “rozleciały się” LG G4 oraz iPhone 6S. Natomiast ekran Motorola Droid Turbo 2 po upadku z wysokości 1,5 metra na “zabójczą” powierzchnię nie odniósł żadnych obrażeń.

Możecie powiedzieć: Ok, ale to filmik przygotowany przez Motorolę, więc wiadomo, że jej smartfon musi wygrać. W pełni się z Wami zgadzam, więc popatrzcie na to:

Skupmy się tylko na Droid Turbo 2 (w Europie znanej jako Moto X Force). Jej wyświetlacz przetrwał upadki z różnych wysokości, za każdym razem wychodząc bez szwanku. Dopiero 15 metrów okazało się zabójcze dla smartfona, ale co najciekawsze – nie dla jego wyświetlacza, który nie pękł, a jedynie trochę się wgniótł w kilku miejscach.

Myślę, że to wystarczający dowód na to, że zapewnienia producenta to nie marketingowy bełkot, a 100% prawda. Czapki z głów Motorola!

Źródło: Oficjalny kanał Motorola Mobility na YouTube, EverythingApplePro na YouTube

Komentarze

 • Saint

  Szkoda, że oparty jest na snapie810… Pomimo tak pojemnej baterii (3760mAh) ledwo cały dzień i śmieszne 5h SoT :/
  Jeden plus, jest wodoodporny (ip68), wiec można go chłodzić wodą podczas bardziej wymagających aplikacji :P

  • smartmaniak

   Nom snap 810 prąd żre jak szalony

 • Metek

  W końcu jakaś mała rewolucja w świecie sprytnych telefonów :) nie licząc Force Touch

  • smartmaniak

   Mototola odkryła że plastik się nie tłucze WOW. Widziałeś odporność na zarysowania? Zwykłymi kluczami rysy zrobisz. Jest kompromis albo ryso odporne albo wytrzymałe na upadki. Nie prędko poznamy materiał który łączy te dwie cechy bo elastyczność a twardość to przeciwieństwa które ciężko połączyć.

   • wuja

    Nalep sobie folijke to ci sie nie porysuje :)

 • Jakub

  I tak po upadku mimo, że ekran będzie cały, dotyk pewnie szlak trafi.

 • expert

  Fake :) Obejrzyjcie w zwolnionym tempie co sie dzieje ze “swiatem” dookola telefonu….lekko sie rozmywa bo to jest komputerowo wstawione :) od 3:45 w tempie 0.25

  https://youtu.be/JbQjJxtR2Hw?t=3m45s

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona