Reklama
Monument Valley 2

Dodatek do gry mobilnej po czterech latach – Monument Valley 2 zyskało nowy rozdział

Pierwsza i druga część Monument Valley to jedne z najlepiej zaprojektowanych, najprzyjemniejszych i najładniejszych gier mobilnych w ogóle. Mają już jednak swoje lata. Tym bardziej zaskakujące, że druga odsłona tej serii dostała właśnie aktualizację z nowym rozdziałem.

Reklama

Nowy rozdział Monument Valley 2

Ustwo Games, czyli twórcy gier Monument Valley, ogłosili wydanie dodatkowego rozdziału do gry Monument Valley 2, pierwotnie wydanej w 2017 roku. Choć produkcja ta otrzymywała na przestrzeni lat aktualizacje, to w grze nie działo się ostatnio zbyt wiele. Nic dziwnego zresztą, bo w gruncie rzeczy ma ona zamkniętą formę i wraz z ukończeniem ostatniego poziomu raczej nie zachęca do ponownego przejścia.

Sporym zaskoczeniem jest więc fakt, że do Monument Valley 2 dopisano dodatkowy rozdział – a to z okazji Playing for the Planet’s Green Game Jam, czyli imprezy deweloperów, która ma na celu promowanie ochrony lasów.

W nowym rozdziale znajdują się cztery poruszające sceny, zachęcające graczy do podpisania petycji Play4Forests, aby wykazać swoje zainteresowanie sytuacją drzewostanów. Jest to inicjatywa prowadzona wspólnie przez komórkę ochrony środowiska przy ONZ oraz Playing for the Planet Alliance.

Monument Valley 3 wciąż odległe

Choć w 2019 roku Ustwo Games potwierdziło rozpoczęcie prac nad Monument Valley 3, wciąż nie słychać nic o nawet orientacyjnej dacie premiery gry. Liczymy na to, że nie zostały one wstrzymane – z chęcią powrócilibyśmy do klimatycznego świata łamigłówek ze złudzeniami optycznymi i niemożliwymi bryłami w tle.

Monument Valley 2, wraz z nowymi poziomami, można pobrać na smartfony ze sklepu Google Play oraz App Store.