Xiaomi Redmi Display 1A monitor
Redmi Display 1A (źródło: Xiaomi)

Xiaomi: nowe monitory na horyzoncie. Jeden z odświeżaniem 165 Hz

Monitory Xiaomi to żadna nowość. Już od dłuższego czasu w ofercie marki dostępne są zarówno modele budżetowe, jak i ze znacznie wyższej półki cenowej. Wkrótce oferta ma ulec znacznemu rozszerzeniu.

Szykują się cztery premiery

W ostatnim czasie firma Xiaomi zaprezentowała dwa tanie monitory, z czego jeden pod marką Redmi. Na tym jednak nie koniec nowości. Premiera kolejnych modeli, zgodnie z przewidywaniami, ma odbyć się już za niedługo. Obecnie mówi się, że chiński gigant technologiczny pracuje nad czteroma konstrukcjami, choć nie jest powiedziane, że nie będzie ich jeszcze więcej.

Coś dla graczy

Spekuluje się, że na rynek trafią monitory Xiaomi z wyświetlaczami o przekątnych odpowiednio 24,5, 27 oraz 29,5 cali. Zgodnie z przewidywaniami, to wersja o rozmiarze 27 cali w sprzedaży pojawi się jako pierwsza – już w lipcu. Kolejne modele mogą trafić do sprzedaży we wrześniu.

Monitory Xiaomi
fot. via GSMArena

Tym, co powinno zainteresować graczy w szczególności, jest wysoka częstotliwość odświeżania ekranów w nowych monitorach – ma ona wynosić aż 165 Hz.

Na tym jednak nie koniec nowości. Istnieje możliwość, że jeszcze w tym roku pojawią się kolejne wyświetlacze, tym razem obsługujące rozdzielczość 4K. Będą to konstrukcje o przekątnych 27 oraz 29,5 cali.

Monitory Xiaomi dla każdego

Poza monitorami dedykowanymi graczom, Xiaomi planuje również zaprezentować modele z segmentu podstawowego, dedykowanego szerszemu gronu odbiorców. Pogłoski mówią, że będą to konstrukcje o przekątnych ekranu 27 cali. Niestety, na tę chwilę nie jest to potwierdzona informacja, co oznacza, że nie ma również choćby orientacyjnie wskazanej daty premiery.

Xiaomi Redmi Display 1A monitor
Redmi Display 1A (źródło: Xiaomi)

Monitory Xiaomi to urządzenia o interesującej specyfikacji mimo niewygórowanej ceny. Na ten moment sprzedawane są na rynku chińskim, jednak jestem niemal przekonany, że gdyby tylko pojawiły się w oficjalnej sprzedaży na terenie Polski, z miejsca stałyby się wielkimi hitami sprzedażowymi.

Odpowiednio dobrany monitor do wymagań i zapotrzebowania konkretnego użytkownika sprawia, że komfort grania czy pracy na komputerze jest nieporównywalnie większy. Osobiście przekonałem się o tym, gdy na krótkie testy trafiła do mnie jedna z ciekawszych konstrukcji produkcji AOC.

Niezależnie, czy będzie to ekran z oferty Xiaomi czy innego producenta, warto zadbać o to, by ergonomia pracy na naszym stanowisku była jak najwyższa.