zdjęcie tabletek
Źródło: Karolina Grabowska (pexels.com)

Mamy już odświeżoną aplikację mojeIKP. Pojawiły się przydatne funkcje dla zapominalskich

Przyjmowanie lekarstw to bardzo odpowiedzialna czynność. Nadciśnienie, cukrzyca, czy zaburzenia psychiczne nie mogą być lekceważone na poziomie przyjmowanych medykamentów.

mojeIKP przypomni o właściwych tabletkach

Od czasu ostatniej aktualizacji aplikacja mojeIKP otrzymała kilka zmian. Oprócz odmienionej strony głównej, zakładki z ważnymi numerami oraz krokomierza, pojawiła się funkcja dedykowana osobom, którym zdarzyło się raz czy dwa zapomnieć o przyjęciu wymaganych lekarstw.

Opcja „przypomnienie o lekach” znajduje się w zakładce e-zdrowie, ale możemy też trafić do niej poprzez ekran główny apki. Od ustawienia „przypominajki” dzieli Was wtedy już kilka kroków:

  1. Należy naciśnąć znak „+” na ekranie oraz wpisać nazwę leku.
  2. Jeżeli na lek została wystawiona e-recepta, możliwe jest kliknięcie na symbol dzwonka obok nazwy leku.
  3. Następnie należy ustawić datę rozpoczęcia kuracji z wskazaniem, czy jest ona stałą, czy na określony czas. W drugim przypadku należy dodatkowo wybrać liczbę dni lub datę zakończenia kuracji.
  4. Kolejnym krokiem jest ustawienie godzin (co ile godzin lub konkretnej pory) oraz sposobu przyjmowania (po posiłku, w trakcie posiłku lub na czczo).
  5. Ostatnim krokiem jest zatwierdzenie zmian. Od teraz aplikacja będzie przypominać o terminie zażycia leku.
instrukcja do aplikacji mojeikp
W aplikacji mojeIKP przypomnienie o lekach to zaledwie kilka kroków. (Źródło: pacjent.gov.pl)

O wybranej przez Was porze otrzymacie powiadomienie push na telefonie. Próbując uzyskać dostęp do przypomnienia o lekach z głównej strony aplikacji nie musimy logować się na nasze konto. Każde przypomnienie w moje IKP można oczywiście zobaczyć, usunąć oraz edytować, a jeśli kuracja się przedłuża lub wymaga odnowienia, aplikacja umożliwia ponowne aktywowanie przypomnienia.

Aplikacja mojeIKP jest oczywiście bezpłatna i możecie pobrać ją ze sklepu Google Play, lub z Apple Store.

Choć tak jak w przypadku krokomierza, tak i podobne przypomnienie można ustawić samemu za pomocą innych aplikacji, to dla osób które nie orientują się w takich smartfonowych niuansach jedna i prosta w obsłudze aplikacja może okazać się wybawieniem.