Znamy datę premiery Oppo Find X2. To będzie bardzo mocny smartfon 18

Znamy datę premiery Oppo Find X2. To będzie bardzo mocny smartfon

Oppo zamierza zadziwić wszystkich na targach Mobile World Congress 2020. Model Find X2 będzie pierwszym tak mocnym smatfonem w portfolio producenta i chce zmierzyć się z nowymi Samsungami Galaxy S20.

Oppo Find X2 będzie potworem

Oppo już teraz zapowiada, że model Find X2 będzie czymś wyjątkowym. I rzeczywiście – to, co już o nim wiemy, silnie oddziałuje na wyobraźnię. Firma zamierza skupić się na dostarczeniu możliwie najlepszego ekranu w smartfonie. Chce spełnić tę obietnicę, montując w nowym flagowcu ekran o rozdzielczości 2K i odświeżaniu 120 Hz, a także panel dotykowy z odświeżaniem 240 Hz.

Do tego sercem urządzenia będzie najszybszy w ofercie Qualcomma, procesor Snapdragon 865 z modemem 5GOppo zadbało, by Find X2 nie pożerał jednak baterii zbyt szybko, stąd decyzja o doposażeniu tej platformy mobilnej w koprocesor Oppo M1Ma on ściągać nieco zadań z barków Snapdragona i w ten sposób normalizować zużycie energii.

Aparat to nowy gatunek

Oppo podjęło bardzo bliską współpracę z Sony dla jak najlepszego dostosowania sensora, który zostanie użyty w Find X2Mowa o matrycy Sony IMX689 48 Mpix o rozmiarze 1/1,3 cala. Powinno to przełożyć się na bardzo dobre efekty podczas fotografowania w warunkach słabego oświetlenia. Temu ma też służyć technologia All Pixel Omni-Directional PDAF, po raz pierwszy zastosowana w smartfonach.

Premiera 22 lutego

W sobotę 22 lutego, o godzinie 14:00 rozpocznie się konferencja Oppo, na której zobaczymy powyższy model.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Znamy datę premiery Oppo Find X2. To będzie bardzo mocny smartfon 19

Co tu kryć, podstawowe funkcje brzmią wprost bajecznie. Można się też spodziewać, że producent zadbał także o przyjemny wygląd urządzenia. Już jego poprzednik się pod tym względem mocno wyróżniał. Czekamy z niecierpliwością.

Recenzja Oppo Find X – świetnego smartfona z wysuwanym aparatem i kilkoma brakami

źródło: Oppo