oppo logo
(źródło: Oppo)

Znamy datę premiery Oppo Find X2. To będzie bardzo mocny smartfon

Oppo zamierza zadziwić wszystkich na targach Mobile World Congress 2020. Model Find X2 będzie pierwszym tak mocnym smatfonem w portfolio producenta i chce zmierzyć się z nowymi Samsungami Galaxy S20.

Reklama

Oppo Find X2 będzie potworem

Oppo już teraz zapowiada, że model Find X2 będzie czymś wyjątkowym. I rzeczywiście – to, co już o nim wiemy, silnie oddziałuje na wyobraźnię. Firma zamierza skupić się na dostarczeniu możliwie najlepszego ekranu w smartfonie. Chce spełnić tę obietnicę, montując w nowym flagowcu ekran o rozdzielczości 2K i odświeżaniu 120 Hz, a także panel dotykowy z odświeżaniem 240 Hz.

Do tego sercem urządzenia będzie najszybszy w ofercie Qualcomma, procesor Snapdragon 865 z modemem 5GOppo zadbało, by Find X2 nie pożerał jednak baterii zbyt szybko, stąd decyzja o doposażeniu tej platformy mobilnej w koprocesor Oppo M1Ma on ściągać nieco zadań z barków Snapdragona i w ten sposób normalizować zużycie energii.

Reklama

Aparat to nowy gatunek

Oppo podjęło bardzo bliską współpracę z Sony dla jak najlepszego dostosowania sensora, który zostanie użyty w Find X2Mowa o matrycy Sony IMX689 48 Mpix o rozmiarze 1/1,3 cala. Powinno to przełożyć się na bardzo dobre efekty podczas fotografowania w warunkach słabego oświetlenia. Temu ma też służyć technologia All Pixel Omni-Directional PDAF, po raz pierwszy zastosowana w smartfonach.

Premiera 22 lutego

W sobotę 22 lutego, o godzinie 14:00 rozpocznie się konferencja Oppo, na której zobaczymy powyższy model.

Co tu kryć, podstawowe funkcje brzmią wprost bajecznie. Można się też spodziewać, że producent zadbał także o przyjemny wygląd urządzenia. Już jego poprzednik się pod tym względem mocno wyróżniał. Czekamy z niecierpliwością.

Recenzja Oppo Find X – świetnego smartfona z wysuwanym aparatem i kilkoma brakami

źródło: Oppo