Mobvoi TicWatch Pro 3 smartwatch
Mobvoi TicWatch Pro 3 (źródło: Shopee via 9to5Google)

Ups! Trochę za wcześnie dowiedzieliśmy się wszystkiego o Mobvoi TicWatch Pro 3

Mobvoi ma w swojej ofercie wiele ciekawych smartwatchy (i nie tylko). Producent regularnie wprowadza na rynek kolejne (ostatnio Mobvoi TicWatch GTX), a jego najnowszą propozycją będzie Mobvoi TicWatch Pro 3. Jeszcze przed oficjalną premierą dowiedzieliśmy się wszystkiego na jego temat.

Reklama

Od pewnego czasu z zainteresowaniem śledzę wprowadzane przez markę Mobvoi nowości i muszę przyznać, że ma ona w swojej ofercie całe mnóstwo ciekawych pozycji. Co więcej, w wielu przypadkach mają one bardzo atrakcyjną cenę, jak Mobvoi TicWatch C2+. Nadchodzący Mobvoi TicWatch Pro 3 również będzie miał wiele argumentów, aby przekonać klientów do zakupu.

Specyfikacja Mobvoi TicWatch Pro 3

Marka Mobvoi nie zapowiedziała oficjalnie premiery nowego smartwatcha, ale wiele wskazuje na to, że zaprezentuje go już w przyszłym tygodniu, a dokładniej 24 września 2020 roku.

Komuś w malezyjskim sklepie Shopee musiała omsknąć się ręka, bowiem przez jakiś czas Mobvoi TicWatch Pro 3 widniał na jego stronie. I chociaż smartwatch został już z niej usunięty, to serwisowi 9to5Google udało się zdobyć zrzuty ekranu, dzięki czemu wiemy wszystko o nadchodzącej nowości.

Podobnie jak kilka poprzednich smartzegarków marki Mobvoi, także Mobvoi TicWatch Pro 3 zaoferuje dwa ekrany – główny Retina AMOLED o średnicy 1,4 cala i rozdzielczości 454×454 pikseli oraz energooszczędny TN. Takie połączenie pozwala wydłużyć czas pracy na pojedynczym ładowaniu, bowiem wyświetlacz TN daje podgląd na najważniejsze informacje (m.in. godzinę, datę, podstawowe dane dot. aktywności fizycznej), natomiast AMOLED dostęp do wszystkich funkcjonalności smartwatcha, z których nie trzeba korzystać non stop.

Mobvoi TicWatch Pro 3 smartwatch
Mobvoi TicWatch Pro 3 (źródło: Shopee via 9to5Google)

Nadchodzący smartwatch marki Mobvoi będzie też jednym z pierwszych na rynku z nowym procesorem Qualcomm Snapdragon Wear 4100, który ma zapewnić wyższą o 85% wydajność CPU i aż o 150% GPU oraz zmniejszenie poboru prądu o 25% względem układu Qualcomm Snapdragon Wear 3100.

Mobvoi TicWatch Pro 3 zaoferuje również 1 GB RAM i 8 GB pamięci wbudowanej, a także akumulator o pojemności 585 mAh, który ma zapewnić do 72 godzin pracy na pojedynczym ładowaniu. Ponadto na pokładzie nie zabraknie też GPS i modułu NFC z obsługą płatności Google Pay. Smartwatch będzie bowiem pracować pod kontrolą systemu Wear OS by Google. Całość ma ważyć 42 gramy i być wodoszczelna (IP68).

Użytkownicy dostaną też do dyspozycji wiele przydatnych funkcji, m.in. TicExercise (ponad 10 trybów ćwiczeń), TicPulse (stały pomiar pulsu 24/7), TicHearing (pomiar hałasu otoczenia od 30 dB do 120 dB wraz z powiadomieniami, kiedy osiągnie on niebezpieczny dla słuchu poziom), TicSleep (automatyczne monitorowanie snu), TicZen (pomiar poziomu stresu), TicOxygen (pomiar saturacji krwi tlenem) i TicBreathe (ćwiczenia oddechowe, aby zrelaksować użytkownika).

Specyfikacja Mobvoi TicWatch Pro 3 jest zatem już znana, natomiast cena jeszcze nie. Smartwatch zapewne będzie jednak kosztował ponad 300 dolarów/euro.