Mobvoi TicWatch C2 Plus smartwatch
Mobvoi TicWatch C2+ (źródło: Mobvoi)

Mobvoi TicWatch C2+ to nieprzesadnie drogi smartwatch, którym da się płacić za zakupy

Na rynku nie brakuje smartwatchy, którymi można płacić zbliżeniowo za zakupy w sklepach, lecz w większości kosztują one sporo i przez to nie są zbyt atrakcyjną propozycją dla przeciętnego klienta. Nowy Mobvoi TicWatch C2+, w przeciwieństwie do nich, nie jest przesadnie drogi, więc może zainteresować dużo osób.

Odnoszę wrażenie, że marka Mobvoi nie jest zbyt popularna w Polsce. A szkoda, bowiem w jej portfolio można znaleźć wiele interesujących i nie aż tak drogich urządzeń, m.in. smartwatch TicWatch 4G/LTE z Wear OS by Google i NFC za 299 euro oraz słuchawki prawdziwie bezprzewodowe TicPods ANC za 89,99 euro.

Specyfikacja Mobvoi TicWatch C2+

Teraz oferta marki Mobvoi jest bogatsza o kolejny smartwatch, również z systemem operacyjnym Wear OS by Google i modułem NFC, dzięki którym możliwe jest płacenie zbliżeniowo za zakupy w sklepach stacjonarnych. Funkcja ta jest pożądana przez użytkowników, a jednocześnie nie powszechnie dostępna, nad czym szczerze ubolewamy.

Mobvoi TicWatch C2+ smartwatch
Mobvoi TicWatch C2+ (źródło: Mobvoi)

Mobvoi TicWatch C2+ dostępny jest w jednym rozmiarze (42,8 mm) z paskami w dwóch rozmiarach: 18 mm i 20 mm (pierwszy tylko w kolorze Rose Gold, drugi w Onyx i Platinum). W każdym wydaniu oferuje taki sam wyświetlacz AMOLED o średnicy 1,3 cala i rozdzielczości 360×360 pikseli.

Przód obudowy smartwatcha wykonany jest ze stali nierdzewnej, a na dodatek jest ona pyło- oraz wodoszczelna (IP68). Sercem Mobvoi TicWatch C2+ jest procesor Qualcomm Snapdragon Wear 2100, który współpracuje z 1 GB RAM. Pamięci wbudowanej są natomiast 4 GB.

Łączność w tym smartwatchu zapewniają Bluetooth 4.1 i WiFi 802.11 b/g/n. Dodatkowo oferuje on obsługę systemów lokalizacyjnych GPS, Glonass i Beidou. Na jego pokładzie nie zabrakło również akcelerometru, żyroskopu i pulsometru.

Smartwatch wyposażono w akumulator o pojemności 400 mAh, który według deklaracji producenta ma zapewnić do dwóch dni pracy na pojedynczym ładowaniu (jeden intensywny i jeden mniej wymagający). Baterię ładuje się na podstawce magnetycznej.

Cena Mobvoi TicWatch C2+

Sugerowaną cenę smartwatcha w Europie ustalono na 209,99 euro, co jest równowartością ~940 złotych. Zegarek można już kupić na oficjalnej stronie producenta.

Przy okazji warto wspomnieć, że aktualnie można również kupić model Mobvoi TicWatch C2, który ma identyczną specyfikację oprócz ilości RAM (512 MB vs 1 GB), w nieco niższej cenie niż zwykle – za 149,99 euro (~670 złotych). Do tego producent dorzuca drugi pasek do smartwatcha gratis (są cztery projekty do wyboru).