smartwatch Mobvoi TicWatch Pro 4G/LTE
Mobvoi TicWatch Pro 4G/LTE (fot. Mobvoi)

Smartwatch Mobvoi TicWatch Pro w nowej wersji z modemem 4G LTE i aż 1 GB RAM

Mało na rynku jest naprawdę interesujących smartwatchy. Mobvoi TicWatch Pro jest przedstawicielem tej nielicznej grupy, a teraz stał się jeszcze ciekawszy, bowiem producent wprowadził na rynek nową wersję tego modelu, która może pochwalić się aż 1 GB RAM i obecnością modemu 4G LTE na pokładzie.

Co sprawia, że Mobvoi TicWatch Pro jest taki wyjątkowy? Ano to, że producent wyposażył go w aż dwa wyświetlacze. Tak, dobrze przeczytaliście – dwa. Jeden z nich to panel FSTN LCD, który wyświetla tylko najpotrzebniejsze informacje, jak godzina, zrobione kroki, przebyty dystans i spalone kalorie. Drugi natomiast sprawia, że model ten przeistacza się w smartwatch z krwi i kości, gdyż jest to kolorowy ekran OLED, umożliwiający korzystanie z wszystkiego, co oferuje urządzenie.

Dzięki takiemu połączeniu, Mobvoi TicWatch Pro może pracować na pojedynczym ładowaniu od dwóch do pięciu dni przy korzystaniu z wyświetlacza OLED lub nawet do trzydziestu, jeśli użytkownik będzie używał wyłącznie ekranu FSTN LCD.

Mobvoi TicWatch Pro

Mobvoi TicWatch Pro pracuje pod kontrolą systemu Wear OS by Google, dzięki czemu może się pochwalić m.in. obsługą płatności mobilnych Google Pay, gdyż na pokładzie jest moduł NFC. W zaprezentowanej dziś wersji zastosowano także modem 4G LTE ze wsparciem dla rozmów VoLTE, więc smartwatch będzie mógł działać w 100% samodzielnie (zebrane dane automatycznie zsynchronizuje z chmurą, aby użytkownik mógł je podejrzeć również na innych urządzeniach).

Ogromną zmianą względem pierwowzoru jest też podwojenie ilości RAM z 512 MB do aż 1 GB – tyle pamięci operacyjnej nie spotyka się w smartwatchach. Pamięć flash nadal ma natomiast pojemność 4 GB. Nie zmieniły się także parametry wyświetlaczy (1,39″ AMOLED 400×400 + FSTN LCD), odporność na pył i wodę (IP68) oraz moduły łączności poza LTE (Bluetooth 4.2 i Wi-Fi 802.11 b/g/n 2,4 GHz). Do tego w obu przypadkach jest pulsometr i obsługa Asystenta Google.

Mobvoi TicWatch Pro 4G/LTE oferuje natomiast jeszcze usprawnione funkcje monitorowania aktywności fizycznej TicMotion 2.0 – smartwatch wykorzystuje Sztuczną Inteligencję, która automatycznie wykrywa rodzaj treningu (wkrótce będzie w stanie rozpoznać też rozpoczęcie pływania).

Regularną cenę Mobvoi TicWatch Pro 4G/LTE ustalono na 299 dolarów (równowartość ~1150 złotych), ale do 10 sierpnia 2019 roku producent będzie sprzedawać go za 279 dolarów (równowartość ~1050 złotych). Taką cenę zdecydowanie można uznać za atrakcyjną.

Źródło: Mobvoi, Engadget