telewizor Xiaomi Mi TV 4A Horizon Edition 43"
Xiaomi Mi TV 4A Horizon Edition 43" (źródło: Xiaomi)

MIUI dla TV 3.0 oficjalnie dostępne. Jakie nowości wnosi?

Xiaomi ogłosiło, że aktualizacja MIUI dla TV 3.0 jest właśnie oficjalnie dostępna dla użytkowników w Chinach. Co nowego będą mogli zobaczyć posiadacze telewizorów Xiaomi w nowej nakładce?

Reklama

Można już aktualizować MIUI dla TV 3.0, ale na razie tylko w Chinach

Telewizory Xiaomi w Europie dalej są swego rodzaju nowością. Na pewno można stwierdzić, że w tym segmencie chińska firma ma o wiele mniejsze doświadczenie niż np. Sony czy Samsung. Stopniowo zdobywają one jednak popularność, dzięki bardzo dobrej wycenie. Sprawdźmy co przynosi aktualizacja nakładki dla posiadaczy telewizorów marki z Pekinu.

Pierwszą zmianą jest całkowite odświeżenie interfejsu użytkownika. Teraz zyska on bardziej symetryczny wygląd, przez co ma być bardziej czytelny i przyjazny dla użytkownika. Dodano także funkcjonalność pokazywania podobnych ekranizacji na dole zakładki wybranego przez nas filmu.

Propozycje podobnych filmów pojawią się w dolnej części ekranu nowego interfejsu MIUI dla TV 3.0
Propozycje podobnych filmów pojawią się w dolnej części ekranu (fot. MyDrivers)

Bardzo ciekawą zmianą wizualną są nowo dodane animacje miniaturek filmów. Trzeba przyznać, że wygląda to bardzo ładnie.

Animacje miniaturek filmów wyglądają bardzo ciekawie
Animacje miniaturek filmów wyglądają bardzo ciekawie (fot. MyDrivers)

Tak natomiast prezentuje się wygląd głównego interfejsu, który ma być bardziej przejrzysty dla użytkownika. Na poniższym GIF-ie możemy zobaczyć różnicę pomiędzy poprzednim i aktualnym wyglądem interfejsu użytkownika.

Odświeżony wygląd interfejsu głównego
Odświeżony wygląd interfejsu głównego (fot. MyDrivers)

W kwestii zmian technicznych, MIUI dla TV 3.0 otrzyma nowe funkcje rodzicielskie, które będą teraz określane jako Adult Mode (dla dorosłych), Kids Mode (dla dzieci), and Office Mode (tryb biurowy).

Zmiany mogą już zaobserwować użytkownicy telewizorów Xiaomi, a także osoby posiadające przystawki Mi TV Box oraz Mi TV pierwszej generacji. Niestety, aktualizacja dostępna jest na razie jedynie w Chinach. Europejczycy będą musieli na nią jeszcze poczekać.