MIUI 10 Beta ROM nie dla starszych smartfonów Xiaomi

Prawdopodobnie nikt nie ma tak oddanego i wiernego grona użytkowników jak Xiaomi. Wielu użytkowników bardzo chętnie pomaga producentowi i testuje wersje beta nowego oprogramowania. Marka zdecydowała się jednak na wprowadzenie ograniczeń i odcięcie od dostępu do MIUI 10 Beta ROM właścicieli starszych smartfonów.

Xiaomi poinformowało, że począwszy od 5 lipca 2019 roku nowe wydania MIUI 10 Beta ROM nie będą dostępne dla właścicieli smartfonów wydanych w czerwcu 2018 roku lub wcześniej. Producent jednocześnie zdecydował się też nie publikować pakietów aktualizacji najnowszych wersji MIUI 10 beta dla budżetowych urządzeń z serii Redmi. Właściciele tych sprzętów będą jednak mogli zainstalować MIUI 10 Beta ROM metodą fastboot, aczkolwiek wymaga ona odblokowania bootloadera.

Powyższa informacja z pewnością zasmuci niejednego użytkownika smartfonów Xiaomi i Redmi, ponieważ wielu z nich bardzo chętnie testowało nowe oprogramowanie zanim producent udostępnił stabilne wydanie. Nie wiadomo, dlaczego zdecydował się na taki krok, jednak dotknie to m.in. właścicieli Xiaomi Redmi Note 5, Redmi 6 i Redmi 6A.

Pewne natomiast jest, że zmiana ta dotyczy wyłącznie MIUI 10 Beta ROM, czyli testowych wersji. Stabilne MIUI 10 Stable ROM będą dalej wydawane dla wszystkich wspieranych urządzeń, w tym także starszych, bowiem Xiaomi znane jest z aktualizowania nawet urządzeń z kilkuletnim stażem na karku.

Można się też spodziewać, że sytuacja nie zmieni się w przypadku MIUI 11 i w beta testach najnowszej wersji autorskiego interfejsu Xiaomi również będą mogli wziąć udział wyłącznie posiadacze najnowszych smartfonów tej marki (oraz Redmi), tzn. nie starszych niż rok. A skoro już o niej mowa, to producent nadal nie podał daty oficjalnej premiery, ale od pewnego czasu zdradza kolejne informacje na jej temat, więc zaczęliśmy się już dowiadywać, jakie zmiany i nowości wprowadzi.

Xiaomi ujawnia, jakie nowe funkcje zaoferuje MIUI 11

*Na zdjęciu tytułowym Xiaomi Redmi Note 5 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Kasię)

Źródło: Xiaomi MIUI Official Forum przez MySmartPrice, xda-developers