(fot. Mio)

Z wideorejestratorem Mio MiVue 818 już nigdy nie będziesz musiał szukać samochodu na parkingu

Podstawową funkcją każdej kamery samochodowej jest rejestracja obrazu, najlepiej w odpowiednio wysokiej jakości. Nie oznacza to jednak, że nie mogą być one wyposażone w dodatkowe funkcje. Na przykład Mio MiVue 818 oferuje możliwość zlokalizowania zaparkowanego auta, a także wygenerowania dokumentu z „kilometrówką”.

Reklama

Szybciej znajdziemy samochód na dużym parkingu

Wielu kierowcom z pewnością zdarzyło się zapomnieć, gdzie dokładnie zaparkowali samochód. Może to być problematyczne szczególnie na dużych parkingach, wypełnionych innymi autami. Na szczęście w takich sytuacjach pomoże wideorejestrator Mio MiVue 818.

wideorejestrator Mio MiVue 818
(fot. Mio)

Jak informuje producent, nowa funkcja nazywa się „Znajdź mój pojazd” i wymaga wcześniejszego pobrania mobilnej aplikacji MiVue Pro App, a także sparowania smartfona z wideorejestratorem. Połączenie realizowane jest przez Bluetooth, więc przed opuszczeniem auta kamerka wysyła dokładne współrzędne do aplikacji. Następnie z poziomu smartfona można zobaczyć, gdzie dokładnie zaparkowaliśmy swój samochód na parkingu.

Kolejną funkcją, która wyróżnia Mio MiVue 818 na tle wielu innych wideorejestratorów, jest „Ewidencja przebiegu”. Tutaj również potrzebna będzie mobilna aplikacja i smartfon podłączony przez Bluetooth. Kamerka zapamiętuje dane z jazdy – w jakim czasie, kiedy oraz ile kilometrów użytkownik przejechał. Zebrane informacje można następnie przesłać na smartfon. Z kolei w aplikacji wygenerujemy plik PDF z tymi danymi.

wideorejestrator Mio MiVue 818
(fot. Mio)

Wśród ciekawszych dodatków należy jeszcze wymienić informowanie kierowcy o zbliżającym się do fotoradarze. Dzięki temu nie tylko uniknie mandatu, ale przede wszystkim przejedzie dany odcinek z bezpieczną prędkością. Kamerka oferuje również system zarządzania przejazdem przez odcinkowy pomiar prędkości. W trakcie przejazdu kierowca otrzyma alert dźwiękowy oraz świetlny, informujący o tym, że auto znajduje się w strefie pomiaru lub się do niej zbliża. Dodatkowo urządzenie oszacuje czas i prędkość, jaka jest niezbędna, aby poprawnie pokonać trasę.

Producent nie zapomniał o podstawowej funkcji

Mimo tych wszystkich dodatków, Mio MiVue 818 to przede wszystkim narzędzie do rejestrowania obrazu. Na szczęście ta funkcjonalność również stoi na wysokim poziomie.

Wideorejestrator wyposażony jest w kamerkę z przysłoną f/1.8, a jej kąt widzenia wynosi 140 stopni. Obraz może być rejestrowany w rozdzielczości Full HD 1080P (30 i 60 FPS), a także w rozdzielczości 2K 1440P (tylko 30 FPS). W tym modelu zastosowano technologię Mio Night Vision, której zadaniem jest poprawa jakości obrazu w gorszych warunkach oświetleniowych, np. w nocy.

Kamerka Mio MiVue 818 została wyceniona na 649 złotych i powinna być dostępna do kupienia m.in. w sieci sklepów Media Expert.