(fot. Elektromobilni)

Jedziesz na wakacje? Elektrykiem nie zapłacisz za przejazd na wybranych autostradach

Mamy dobrą wiadomość dla właścicieli samochodów elektrycznych i użytkowników aplikacji Autopay. W ramach nowej promocji nie będą musieli oni zapłacić za przejazd płatnymi autostradami.

Reklama

Krok w kierunku rozwoju elektromobilności

W celu zachęcenia do korzystania z samochodów elektrycznych od dłuższego czasu oferowane są dodatkowe bonusy, niedostępne dla aut napędzanych silnikiem spalinowym. Przykładowo, w wybranych miastach można parkować za darmo, a także poruszać się buspasami.

Ponadto, w tym roku przygotowała została akcja „Autostrada do elektromobilności”, która zapewnia darmowy przejazd wybranymi odcinkami autostrad w Polsce. Za inicjatywą stoi Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) i twórcy aplikacji Autopay.

Warto zaznaczyć, że proces dołączenia do promocji jest banalnie prosty. W związku z tym, każdy właściciel elektryka powinien zainteresować się opisywaną akcją. Promocja przyda się zarówno podczas wakacyjnych wyjazdów, jak i zwykłego poruszania się autostradami.

Jak skorzystać z darmowych przejazdów?

W tym celu musimy zarejestrować się EV Klub Polska, a następnie w panelu klubowicza wypełnić formularz zgłoszeniowy. Jeśli nasze zgłoszenie zostanie pozytywnie zweryfikowane, otrzymamy specjalnie wygenerowany link, który należy wykorzystać w aplikacji Autopay.

Ostatnim etapem, jeśli tego wcześniej nie zrobiliśmy, jest uzupełnienie danych pojazdu w aplikacji Autopay. Tak, to już wszystko, aby móc cieszyć się darmowym podróżowaniem po płatnych autostradach.

Co więcej, osoby zarejestrowane w EV Klub Polska zyskają dodatkowe bonusy.

Klubowicze mają do dyspozycji także rabaty (5, 7 i 10%) na ładowanie aut elektrycznych w ramach największej sieci stacji ładowania w Polsce (GreenWay). Stopniowo będą także wprowadzane dodatkowe benefity, m.in. atrakcyjne formy finansowania EV i ubezpieczenia, rabaty na zakup i instalację domowych stacji ładowania, a w przyszłości także zniżki na usługi hotelarskie i gastronomiczne, dostęp do dedykowanych ofert w ramach internetowego katalogu produktów oraz pełne wsparcie prawne i techniczne. Łukasz Lewandowski, koordynator EV Klub Polska

Autostrady objęte akcją „Autostrada do elektromobilności”

Jak już wcześniej wspomniałem, właściciele elektryków i użytkownicy Autopay nie zapłacą za przejazd wybranymi odcinkami polskich autostrad. Chodzi o autostrady z systemem wideo-tollingu, a dokładniej:

  • odcinek Gdańsk – Toruń autostrady AmberOne A1 (węzeł Rusocin – węzeł Nowa Wieś),
  • odcinku Katowice – Kraków autostrady A4 (węzeł Murckowska – węzeł Balice).

Łącznie mamy do czynienia z odcinkami o długości 276 km. Aktualnie przedsięwzięcie jest w fazie pilotażowej i będzie dostępne dla wszystkich zainteresowanych od 18 czerwca do 18 października bieżącego roku.