Minecraft Dungeons Xbox Series X 4K 120 FPS Flames of the Nether

Minecraft Dungeons z kolejną aktualizacją. Na Xbox Series X zagramy w 4K i 120 FPS!

Ze sporym zaskoczeniem stwierdzam, że Minecraft Dungeons jest grą, do której cyklicznie wracam. Choć może nie jest w tym nic dziwnego, ponieważ twórcy ciągle rozbudowują swój hit, który z aktualizacji na aktualizacje staje się coraz bardziej grywalny.

Reklama

Minecraft Dungeons z ulepszeniami dla konsol Xbox Series X i Xbox Series S

Jeszcze niedawno Minecraft Dungeons na Xbox Series S działał w rozdzielczości 1080p i 30 FPS, zaś na mocniejszym Xbox Series X w 4K i 60 FPS, w ramach wstecznej kompatybilności z Xbox One X.

Od tej pory jednak Minecraft Dungeons na Xbox Series X działać będzie w rozdzielczości 4K i 120 FPS! Xbox Series S również może liczyć na znaczące ulepszenie – na słabszym nextgenie Microsoftu możemy pograć w „kanciaste Diablo” w rozdzielczości 1440p i 60 FPS.

Tytuł ten może jednak zmniejszyć liczbę FPS na obu konsolach, jeśli będziecie grać w lokalnej kooperacji z trzema innymi osobami. Przy okazji usprawniono HDR i skrócono ekrany ładowania – z pierwszej ręki mogę napisać tylko tyle, że różnica na Xbox Series S jest naprawdę znacząca.

Nowy dodatek – Flames of the Nether

Na technicznych zmianach nowości jednak się nie kończą, bo do gry zawitało też nowe DLC, o dużo mówiącym już tytule Flames of the Nether. W nim, jak można się domyślić, zwiedzimy kanciaste piekło, w ramach ulepszonej fazy endgamu w grze. Oczywiście znajdziemy tu również nowe mobki, zadania, umiejętności i przedmioty.

Warto tu zauważyć, że nie jest to pierwsze, duże rozszerzenie do tej produkcji. Minecraft Dungeons oferuje jeszcze trzy inne dodatki, które w znaczący sposób poszerzają zawartość gry.

By ją poznać, musimy jednak zaopatrzyć się w Hero Pass (Jungle Awakens i Creeping Winter) oraz Season Pass (Howling Peaks, Flames of the Nether i dwa kolejne niezapowiedziane jeszcze dodatki), za które niestety trzeba zapłacić osobno.

10 milionów graczy Minecraft Dungeons!

A na koniec informacja sprzed dwóch tygodni, o której trudno jednak nie wspomnieć przy okazji ostatniego dodatku i aktualizacji – Minecraft Dungeons zgromadził już 10 milionów graczy! Zapewne spora w tym zasługa obecności gry w Xbox Game Pass na PC i konsoli, ale nawet biorąc to pod uwagę, liczba ta robi wrażenie.