Minecraft Dungeons otrzyma nowy dodatek, przepustkę sezonową i cross-play

Hack’n’slash w uniwersum Minecrafta ma się doskonale i okazał się zresztą miłym zaskoczeniem w tym roku, bo to całkiem przyjemna gra. Twórcy Minecraft Dungeons poinformowali o nadchodzących nowościach, wśród których znajduje się nowy dodatek, przepustka sezonowa oraz możliwość gry pomiędzy różnymi platformami – cross-play.

Reklama

Mamy 6 października i czekam właśnie na pełną wersję gry Torchlight 3 we wczesnym dostępie na Steam. Nie pamiętam, kiedy ostatnio mnie tak wzięło na gry z tego gatunku, żebym jednego miesiąca odpalił Diablo II, Diablo III, Path of Exile, Path of Diablo, Grim Dawn, Titan Quest… I gdzieś w tym wszystkim swoje miejsce znalazło Minecraft Dungeons, które – co zaskakujące – jest świetną grą.

Minecraft Dungeons będzie jeszcze lepsze

Z tego, co pamiętam, to największym zarzutem wobec Minecraft Dungeons była skromna zawartość. Te zarzuty padały jednak jeszcze przed wydanymi już dodatkami do gry. A planuje się kolejny, trzeci – Howling Peaks. Żeby być ze wszystkim na bieżąco, studio planuje jeszcze dodać do swojej oferty przepustkę sezonową. No i to wciąż nie wszystkie nowości w najbliższym czasie, zaplanowane na ten rok.

Dlatego że Minecraft Dungeons otrzyma kolejne poziomy trudności (aż 20!) na miarę Diablo III. Cross-play pomiędzy graczami PC i konsolowymi PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch także wkrótce stanie się rzeczywistością.

Ale od początku:

  • Listopad 2020 – opcja cross-play dla wszystkich, za darmo;
  • Grudzień 2020 – płatne DLC o tytule Howling Peaks, płatny Season Pass, darmowa aktualizacja Apocalypse Plus wprowadzająca nowe poziomy trudności.

Minecraft Dungeons: Howling Peaks

Niestety, na ten moment nie ujawniono żadnych szczegółów na temat nadchodzącego dodatku. Wiadomo jednak przede wszystkim, że zadebiutuje on jeszcze w grudniu tego roku.

Minecraft Dugneons

Oprócz tego, jak informują twórcy na Twitterze, dodatek Howling Peaks przyniesie ze sobą nowych przeciwników, nowe wyposażenie do zdobycia i oczywiście zupełnie nowe miejsce.

Wygląda na to, że Minecraft Dungeons wraz z kolejnymi poziomami trudności stanie się… bardziej hardkorowe? Spodziewaliście się tego po Minecrafcie? Rośnie nam naprawdę poważny hack’n’slash.

Zobacz też: