Microsoft zaprezentuje tablety z Windows 7 na CES 2011. Będzie też prototyp z Windows 8?

I kolejna dobra wiadomość na temat zbliżających się targów CES 2011 dotarła od dobrze poinformowanych źródeł. Tym razem New York Times podał do wiadomości, że Microsoft planuje prezentację kilku tabletów internetowych w Las Vegas, działających pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 7. Urządzenia mają pochodzić od różnych producentów – w tym od Samsunga i Della.

Jakiego tabletu możemy się spodziewać od Samsunga? Jakiś czas temu do sieci przeciekły informacje na temat modelu Gloria, pracującego w oparciu o Windows 7. Bardzo możliwe, że to właśnie ten sprzęt będzie miał oficjalną premierę na CES. Na razie na jego temat wiemy niewiele. Ma być wyposażony w 10-calowy ekran dotykowy i wysuwaną spod niego klawiaturę QWERTY.

Ale o ile mamy jakiekolwiek informacje na temat interesujących nas urządzeń Samsunga, tak o tabletach Della nie wiemy dosłownie nic. Co prawda w sieci pojawiał się kilka razy model Dell Looking Glass, ale ma on pracować na Androidzie, a nie Windowsie. Z drugiej jednak strony można domniemywać, że sercem tabletu Della będzie procesor Intela, o czym pisałam tutaj.

Wśród pojawiających się spekulacji są i takie, że prezes Microsoftu, Steve Ballmer, może zaprezentować prototyp tabletu z Windows 8, który ma być zoptymalizowany do pracy na tabletach internetowych i „very touch-friendly„. Ale skoro premiera „ósemki” ma mieć miejsce dopiero w 2012 roku, to czy jest sens pokazywania światu jego prototypu już teraz?

Myślicie, że tablety z Windows 7 to dobry pomysł?

źródło, źródło, źródło