(fot. pixabay.com)

Microsoft ma pracować nad zupełnie nowymi słuchawkami. Możliwe, że to Surface Buds

Słuchawki Apple AirPods niedawno zostały wydane w nowej wersji. Aktualizacja nie wprowadziła dużych zmian, mamy do czynienia tylko z zestawem usprawnień. Niewykluczone, że niebawem firma Tima Cooka będzie musiała się bardziej postarać. Jak wskazuje nowy raport, Microsoft ma pracować nad konkurencją dla słuchawek Apple.

Pierwsza generacja AirPods została wprowadzona w 2016 roku, wraz z iPhonem 7 i 7 Plus. Nowe słuchawki, którym początkowo oberwało się za wygląd (porównania do główki szczoteczki elektrycznej), okazały się być jednak prawdziwym hitem. Potwierdzają to udziały Apple na rynku bezprzewodowych słuchawek, jak i częsty widok ludzi z AirPodsami w uszach. Nic więc dziwnego, że rynek został zalany masą podobnych produktów. Co więcej, duże firmy IT wydają się być coraz bardziej zainteresowane stworzeniem konkurencyjnych słuchawek. W internecie pojawiły się już nieoficjalne informacje o słuchawkach Amazonu. Natomiast nowy raport wskazuje, że własne AirPodsy zapragnął mieć również Microsoft.

Microsoft Surface Buds mogą być odpowiedzią na Apple AirPods

Firma z Redmond w październiku 2018 roku poszerzyła ofertę urządzeń o nowe sprzęty z linii Surface. Wśród zeszłorocznych premier znalazły się zupełnie nowe słuchawki – Surface Headphones. Nauszne słuchawki Microsoftu komunikują się z urządzeniami z użyciem Bluetooth, oferują funkcję redukcji szumów i obsługę asystentki głosowej Cortana.

Nowe słuchawki Beats Powerbeats Pro. Oto lepsza wersja Apple AirPods

Trzeba przyznać, że Surface Headphones to naprawdę interesujący sprzęt, ale celujący w inną grupę klientów niż popularne AirPodsy. Możliwe jednak, że portfolio akcesoriów Microsoftu niebawem poszerzy się o kolejne słuchawki, tym razem uderzające już w zbliżoną grupę odbiorców, co produkt Apple.

Nowe słuchawki Microsoftu rozwijane są pod nazwą kodową Morrison. Możliwe, że na cześć Jima Morrisona, wokalisty The Doors. Co ciekawe, wspomniane wcześniej słuchawki Surface Headphone, początkowo tworzone były pod nazwą Joplin, najpewniej w nawiązaniu do Janis Joplin.

Raport wskazuje, że słuchawki w sprzedaży mogą pojawić się pod nazwą Surface Buds. Nie powinno zabraknąć obsługi Cortany, a także etui pełniącego rolę powerbanku. Kiedy premiera? Możliwe, że jeszcze w tym roku.

źródło: Paul Thurrott