(fot. Beats by Dre)

Nowe słuchawki Beats Powerbeats Pro. Oto lepsza wersja Apple AirPods

Jeśli jesteś użytkownikiem sprzętu Apple, szukasz wygodnych bezprzewodowych słuchawek i jesteś rozczarowany premierą drugiej generacji AirPodsów, to warto zainteresować się nową propozycją firmy Beats. Zaprezentowała ona słuchawki Powerbeats Pro, które podobnie jak odświeżone AirPodsy, zostały wyposażone w układ H1 mający zapewnić świetną współpracę z iPhonem, MacBookiem czy smartwatchem Apple Watch.

Pierwsze AirPodsy to jedne z ciekawszych bezprzewodowych słuchawek na rynku. Oczywiście pod warunkiem, że korzystamy z urządzeń z logo nadgryzionego jabłka. Wśród zalet należy wymienić wygodę korzystania, dopracowaną współpracę z iPhonem czy MacBookiem, a także długi czas pracy. Większość użytkowników dodaje jeszcze, że słuchawki nie wypadają nawet podczas aktywności fizycznej.

Słuchawki Apple pierwszej generacji nie są jednak produktem idealnym. Nie brakuje głosów, że za 800 złotych powinny oferować wyższą jakość dźwięku. Dodatkowo, mogłyby zapewniać odporność na wodę, tłumienie dźwięków otoczenia, a także bezprzewodowe ładowanie. Niektórzy liczyli, że wszystko to zostanie usprawnione w nowej generacji. No cóż, Apple pozbył się tylko ostatniej wymienionej wady. Nowe AirPodsy można bowiem ładować bezprzewodowo. Za taki komfort firma Tima Cooka życzy sobie aż 1000 zł.

Słuchawki Powerbeats Pro mogą być lepszym wyborem od nowych AirPodsów

Jak najbardziej Powerbeats Pro można określić wartą uwagi alternatywą dla odświeżonych AirPodsów. Jednakże, trzeba mieć na uwadze, że zostały one stworzone przez firmę należącą do Apple. To właśnie dzięki temu otrzymały one układ H1, ten sam, który montowany jest w nowych AirPodsach.

(fot. Beats by Dre)

Słuchawki Beats Powerbeats Pro oferują dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu niż AirPodsy. Według danych producenta różnica jest naprawdę spora. Nowe słuchawki Apple zapewniają 5 godzin słuchania muzyki. Z kolei Powerbeats Pro to już 9 godzin pracy. Etui, z którym sprzedawane są nowe słuchawki, pełni rolę powerbanku. Zgromadzona w nim energia pozwala na kilkukrotne naładowanie akumulatorów, dostarczając łącznie ponad 24 godzin słuchania muzyki.

Powerbeats Pro otrzymały funkcję wywoływania asystentki Siri z użyciem głosu. Mają przyciski do sterowania muzyką i poziomem głośności. Nie zabrakło funkcji automatycznego przerywania odtwarzania, gdy wyjmiemy jedną słuchawkę z ucha. Produkt Beats ma sprawdzić się podczas aktywności fizycznej. Słuchawki mają nie wypadać nawet podczas bardziej gwałtownych ruchów. Dodatkowo, obudowa jest wodoodporna, aczkolwiek producent nie podaje tutaj żadnych szczegółów. Powinny one jednak poradzić sobie z potem.

Serwis The Verge zwraca uwagę, że Powerbeats Pro znacznie lepiej izolują od dźwięków otoczenia, a także zapewniają lepszą jakość dźwięku. Wady? Brak obsługi bezprzewodowego ładowania, złącze Lightning zamiast USB typu C, no i jeszcze wysoka cena. Powerbeats Pro zostały wycenione na 1129 złotych.

źródło: Beats by Dre, The Verge