Ulga dla oczu. Microsoft Office na Androida zyskuje tryb ciemny

Deweloperzy z Redmond zlitowali się nad użytkownikami aplikacji Microsoft Office na Androidzie i zaplanowali aktualizację, dzięki której będziemy mogli skorzystać z tego programu w trybie ciemnym.

Tabelki Excela, które wypalają oczy

Spróbujcie otworzyć sobie wieczorem na smartfonie jakiś dokument z pakietu Office w aplikacji Microsoftu na smartfony z Androidem. Biel bijąca z ekranu będzie bardzo nieprzyjemna w odbiorze, jeśli wcześniej nie obniżymy jasności samego wyświetlacza lub chociaż nie zredukujemy emisji niebieskiego światła.

Szczęśliwie, Microsoft, najwyraźniej po długich miesiącach debat i rozważań, zdecydował się wprowadzić tryb ciemny dla aplikacji Microsoft Office. Aż dziwne, że tego typu funkcja trafia na urządzenia mobilne dopiero teraz. Wszak systemowe wsparcie dla trybu ciemnego Android miał już od wersji 10.

Mobilny Microsoft Office zrobiony z głową

Przynajmniej nie można narzekać na sposób, w jaki Microsoft podszedł do zastosowania trybu ciemnego. Aplikacja ma rozpoznawać, w jakim trybie aktualnie działa smartfon, więc nie ma potrzeby aktywacji manualnej – chyba że bardzo nam na tym zależy. Interfejs Microsoft Office będzie wtedy czarny, zaś różne plansze z komunikatami czy menu zyskają ciemnoszary odcień.

Co najważniejsze: podczas otwierania dokumentu tekstowego czy jakiegokolwiek innego, treść będzie wyświetlana na czarnym, a nie białym tle. Komórki światłoczułe mojego oka lubią to.

Jak na razie, nie dostrzegam nowego trybu ciemnego w apce Microsoft Office, ale to nic dziwnego – twórcy aplikacji zapowiadają, że wydanie odpowiedniej aktualizacji nastąpi w ciągu następnych kilku tygodni, więc może jeszcze chwilę potrwać, zanim ją otrzymamy.