Microsoft Office fot. Tabletowo.pl
(fot. Tabletowo.pl)

Pakiet Office na Androida wkrótce z ciemnym motywem

Dla wielu Dokumenty Google są podstawowym i w pełni wystarczającym pakietem biurowym na urządzeniach mobilnych. Są jednak użytkownicy, którzy nie wyobrażają sobie bycia pozbawionym synchronizacji ze swoją chmurą OneDrive i dokumentami Office tam zapisanymi. Wiele wskazuje na to, że pakiet Microsoft Office na Androida wkrótce doczeka się ciemnego motywu z prawdziwego zdarzenia.

Nad ciemnym motywem Microsoft pracuje od jakiegoś czasu

Dark mode nie jest dla Microsoftu niczym nowym. Firma zdążyła już wprowadzić ciemny motyw do niektórych swoich programów na Androida, w tym m.in. dla aplikacji Outlook i OneDrive. Kwestią czasu pozostawało to, kiedy taka zmiana znajdzie się w pakiecie Office.

Alessandro Paluzzi regularnie zajmuje się inżynierią wsteczną aplikacji w celu odkrywania nowych, nadchodzących funkcji. To właśnie on nieco ponad miesiąc temu podzielił się na Twitterze informacją, że Microsoft pracuje nad ciemnym motywem w swoim pakiecie Office dla Androida. Wówczas nie dysponował on jednak żadnymi zrzutami ekranów.

Ciemny Microsoft Office na pierwszych zrzutach, ale bez daty premiery

Od pierwszych doniesień nie musiało minąć wiele czasu, abyśmy doczekali się pierwszych zrzutów pokazujących, jak wygląda ciemny pakiet Microsoft Office. Ten sam użytkownik podzielił się na Twitterze zrzutami ekranu, na których możemy zapoznać się ze zmianami, jakie w niedalekiej przyszłości zajdą w opisywanej aplikacji.

Alessandro informuje, że wprowadzone rozwiązanie nie jest pozbawione problemów, a jednym z nich jest białe tło dokumentu Word. Oczywiście to, do czego on dotarł, nadal znajduje się w fazie testów, dlatego do problemów nie należy na tym etapie przykładać zbytnio uwagi – założyć trzeba, że testerzy na bieżąco je zgłaszają, a deweloperzy naprawiają.

Niestety, nie jest jasne, kiedy aktualizacja zostanie udostępniona użytkownikom Androida. Wiemy jednak, że kiedy do tego dojdzie, zmiany obejmą programy Word, Excel i PowerPoint. Oczywiście tryb ciemny będzie tylko opcją, którą będziemy mogli włączyć na żądanie. Pierwotny jasny interfejs nadal pozostanie dostępny – tym sposobem wszyscy powinni być zadowoleni.