Nowości z rodziny Surface zadebiutują w październiku

W dniu 2 października oczy miłośników produktów sygnowanych logo Microsoft Surface będą zwrócone na Nowy Jork. Na ten dzień gigant z Redmond zaplanował bowiem wydarzenie poświęcone produktom serii Surface. Według nieoficjalnych informacji, tego dnia możemy ujrzeć pierwsze urządzenie z dwoma ekranami od Microsoftu.

Reklama

Producent systemu Windows nie przekazał żadnych szczegółów dotyczących planowanego wydarzenia, dlatego na obecną chwilę jego przebieg oraz nowości, które zostaną zaprezentowane, pozostają w sferze domysłów. Tym, co najbardziej rozgrzewa wyobraźnię dziennikarzy i sympatyków nowych technologii jest urządzenie o roboczej nazwie Centaurus.

Nowe urządzenie od Microsoftu, jak nieoficjalnie dowiedzieli się reporterzy The Verge, zostało już zademonstrowane podczas wewnętrznych, poufnych spotkań, co może oznaczać, że lada chwila zostanie przedstawiona światu wersja finalna. Niestety, obecnie wszystko co wiemy o Centaurusie wymaga użycia przysłówka najprawdopodobniej. Najbardziej wiarygodne przecieki mówią o urządzeniu będącym hybrydą tabletu i laptopa, wyposażonego w dwa oddzielne ekrany. Przemawia za tym fakt, że analitycy spodziewają się wysypu tego typu konstrukcji w 2020 roku. Jeśli nawet nowość zostanie zaprezentowana już w październiku, z pewnością nie trafi do sprzedaży w obecnym roku kalendarzowym.

Czy podczas planowanego spotkania dojdzie do demonstracji Centaurusa? Raczej nie dowiemy się tego wcześniej, niż podczas samego wydarzenia.

Nowsze wersje obecnych produktów z linii Surface

O ile prezentacja urządzenia z dwoma ekranami w dalszym ciągu pozostaje w sferze spekulacji, o tyle znacznie bardziej prawdopodobne jest odświeżenie niemal wszystkich komputerów z rodziny Surface. Microsoft Surface Book czeka na kolejną wersję zdecydowanie zbyt długo, dlatego po nim można spodziewać się największych nowości. W przypadku Surface Laptop i hybryd Surface Pro zmiany powinny objąć lekki lifting podzespołów. Najprawdopodobniej (no, w końcu!) doczekamy się również implementacji złącza USB-C. Być może poprawki obejmą również Surface Go, czyli modelu podstawowego dla rodziny Surface, jednak z racji, że sama hybryda jest dostępna na rynku od niespełna roku, jeśli w ogóle do zmian dojdzie, będą raczej z kategorii pomniejszych.

Wszystkie tajemnice wokół tegorocznych nowości sprzętowych Microsoftu rozwiązane zostaną 2 października, dlatego również z niecierpliwością czekamy na ten dzień.

Recenzja Microsoft Surface Pro 6 – lepszy niż lepszy

Źródło: The Verge