(fot. Tabletowo.pl)

Microsoft Launcher 6.0 dostępny. Ciemny motyw i sporo innych usprawnień

Nowy Microsoft Launcher to mnóstwo zmian wizualnych, nowych funkcji, a także spore usprawnienia pod maską, które powinny pozytywnie przełożyć się na szybkość działania.

Reklama

Firma z Redmond przegrała walkę na rynku mobilnych systemów operacyjnych. Niestety, Windows Phone został porzucony i Android w segmencie tanich smartfonów nie ma żadnej konkurencji. Microsoft nie odpuścił jednak całkowicie smartfonów i obecnie skupia się na rozwoju oprogramowania na Androida i iOS. Trzeba przyznać, że wychodzi mu to naprawdę dobrze. Użytkownicy mogą liczyć na wiele dopracowanych aplikacji, a także na świetny launcher, który teraz stał się jeszcze lepszy.

Microsoft Launcher 6.0 – ciemny motyw, tryb pionowy i wygodny dostęp do newsów

Microsoft Launcher 6.0, po okresie testów beta, w końcu został udostępniony w finalnym wydaniu. Trzeba przyznać, że to jedna z ciekawszych aktualizacji w ciągu ostatnich lat. Zmian jest bowiem naprawdę dużo i powinny one pozytywnie wpłynąć na komfort korzystania ze smartfona.

Microsoft Luancher 6.0 – jasny i ciemny motyw
Microsoft Launcher 6.0 (fot. Microsoft)

Osoby preferujące ciemniejsze kolory mogą teraz skorzystać z zupełnie nowego ciemnego motywu, który wpływa na wygląd całego launchera. Dodatkowo, dostosowuje się on do globalnych ustawień Androida. Aktualizacja to też pełne wsparcie dla trybu poziomego, a także możliwość personalizacji wyglądu ikon.

Twórcy chwalą się również nowym, spersonalizowanym kanałem informacyjnym, który w założeniach ma pomóc użytkownikom być na bieżąco z najważniejszymi informacjami ze świata, jak i lokalnymi wydarzeniami.

Usprawnienia pod maską

Obok zmian, które są widoczne od razu po wgraniu aktualizacji, Microsoft Launcher 6.0 to także znaczące udoskonalenia w kodzie. Nowa wersja ma działać odczuwalnie szybciej, a przy tym udało się zmniejszyć zapotrzebowanie na zasoby. Firma obiecuje, że szereg wdrożonych zmian przełoży się też na dłuższą pracę smartfona.

Aktualizacja jest już udostępniana za pośrednictwem Google Play. Należy jednak zaznaczyć, że proces przeprowadzany jest stopniowo, więc jeszcze nie wszyscy użytkownicy mają do niej dostęp. Pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość i czekać na informację o możliwości zainstalowania aktualizacji.