Microsoft Flight Simulator Xbox One
Microsoft Flight Simulator

Microsoft Flight Simulator jeszcze w tym roku otrzyma wsparcie dla VR!

Tyle się mówi o konsolach nowej generacji, ale nie możemy zapomnieć też o Microsoft Flight Simulator – symulatorze lotów nowej generacji, wydawanego przez Xbox Game Studios. To doświadczenie zostanie wzbogacone o coś jeszcze bardziej niezwykłego, a mianowicie wirtualną rzeczywistość.

Microsoft Flight Simulator to symulator stworzony przez Asobo Studio, ale wydawany, jak wspominałem na początku, przez Xbox Game Studios. Spotkał się on z niezwykle pozytywnymi opiniami (również w naszej recenzji!) i trudno odmówić grze rozmachu, w końcu możemy w niej zwiedzić w zasadzie całą naszą planetę i wylądować na każdym z ponad 37 tysięcy lotnisk.

Microsoft Flight Simulator

I to wszystko wskakując za stery wiernie odwzorowanych maszyn – od awionetek po odrzutowce, i walcząc z realnymi warunkami pogodowymi o dowolnej porze dnia i nocy.

Microsoft Flight Simulator VR ukaże się w grudniu

Wiadomość o tym, że Microsoft Flight Simulator otrzyma wsparcie dla VR, wyszła z przeprowadzonego z deweloperami Q&A.

Tryb VR będzie dostępny za darmo dla wszystkich posiadaczy gry. Stosowną do niej aktualizację otrzymamy dokładnie 22 grudnia tego roku.

Microsoft Flight Simulator Roadmap
Przyszłość Microsoft Flight Simulator zarysowuje się tak

Czego potrzeba, żeby obsłużyć VR w wymienionym tytule? Według producenta wykonawczego, Martiala Bossarda, może to być dowolne urządzenie do wirtualnej rzeczywistości, dla przykładu Oculus, Valve Index czy coś od HTC.

Dotąd tryb VR był w zamkniętej becie, z której – jak twierdzą twórcy – wyciągnięto wyłącznie pozytywne opinie, dlatego zdecydowano się udostępnić wszystkim pozostałym graczom tę funkcję już w grudniu br.

VR to nie wszystko – w styczniu czeka na nas inna, ciekawa aktualizacja

Według ukazanej powyżej ścieżki aktualizacji dla tytułu od Asobo Studio, 28 stycznia mielibyśmy się doczekać aktualizacji noszącą nazwę Wielkiej Brytanii. To oznaczałoby, że tereny tego wyspiarskiego państwa zostaną poprawione i dopieszczone, tak samo, jak w przypadku wcześniejszych Stanów Zjednoczonych czy Japonii.

Więcej o tej grze: