Microsoft Edge Chromium browser
Przeglądarka Microsoft Edge na Chromium

Microsoft Edge powoli otrzymuje synchronizację historii i otwartych kart

Prawie rok po premierze, użytkownicy stabilnej wersji Microsoft Edge zgłaszają, że mogą już korzystać z pełnej synchronizacji. Wreszcie dodano opcje synchronizacji otwartych kart i historii odwiedzonych stron internetowych.

Reklama

Przeglądarka internetowa Microsoftu dogania konkurencję

W połowie stycznia 2020 roku, firma z Redmond zdecydowała się wydać nową przeglądarkę Microsoft Edge. Główną zmianą było przejście na Chromium i nowy silnik, co okazało się dobrą decyzją. Owszem, nie udało się nawiązać wyrównanej walki z Google Chrome, ale wielu użytkowników sięgnęło po nowy produkt, wśród jego zalet wymieniając m.in. wysoką sprawność działania.

Mimo iż nowy Edge zdobył wiele pozytywnych ocen, to z pewnością nie był idealny. Posiadał on chociażby poważne braki w dostępnych funkcjach, które nie występowały u największych konkurentów. Na szczęście, wraz z kolejnymi aktualizacjami, zaczęło się to powoli zmieniać. Przeglądarka otrzymywała nowe funkcje, doganiając konkurencyjne oprogramowanie.

Reklama

Owszem, od premiery wprowadzono sporo przydatnych rozwiązań, ale prawie przez cały rok nie udało się wdrożyć w pełni funkcjonalnej synchronizacji. Użytkownicy nie mogli korzystać z synchronizacji otwartych kart i historii przeglądania, co w przypadku posiadania kilku różnych urządzeń, mogło negatywnie wpływać na komfort pracy.

Microsoft Edge otrzymuje pełną synchronizację

Wybrani użytkownicy, którzy korzystają z stabilnego wydania Edge’a, zgłaszają, że w ustawieniach synchronizacji zostały odblokowane dwie opcje – wspomniana już synchronizacja otwartych kart i historii odwiedzonych stron.

Microsoft Edge – synchronizacja.
(fot. @b4rtw, Twitter)

Niestety, funkcja jest wprowadzana stopniowo i obecnie dostępna jest u małej grupy użytkowników, ale wkrótce powinno się to zmienić. Z raportów wynika, że nie jest wymagane pobranie nowej wersji przeglądarki – zmiana odbywa się po stronie serwerów.

Dzięki synchronizacji, można mieć szybki dostęp do tych samych kart i historii na wielu różnych urządzeniach. W tym celu, wystarczy zalogować się na konto Microsoft i aktywować odpowiednią opcję w ustawieniach.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy wszyscy użytkownicy Microsoft Edge otrzymają pełną synchronizację. Pojawienie się jednak nowych opcji u części osób sugeruje, że zmiany powinny zostać wprowadzone w ciągu najbliższych dni.