Metro 2033 za darmo na Steam! A do tego promocje na inne gry z uniwersum

Jeśli jesteśmy czujni, możemy w łatwy sposób i co ważne – bezpłatnie – poszerzyć swoją bibliotekę gier w wersji cyfrowej o sporo tytułów. Nie tylko Epic Games Store udostępnia czasowo wartościowe produkcje – teraz za darmo dostaniemy klasyczne Metro 2033 na Steamie.

Metro 2033 za darmo na Steam

Metro 2033 należy do kanonu gier FPS z liniową fabułą dla jednego gracza. Wielu bardzo dobrze wspomina wizytę w moskiewskim metrze, o ile można dobrze wspominać konfrontacje ze zmutowanymi stworzeniami w czasie nuklearnej zimy. Choć gra ma już na karku ponad 10 lat, wciąż nieźle się trzyma, zwłaszcza fabularnie, dzięki oparciu historii na prozie Dimitrija Głuchowskiego.

Dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji przeżyć przygody Artema, głównego bohatera gry Metro 2033, przydatną informacją będzie pewnie, że teraz można dodać ten tytuł za darmo do swojej biblioteki na platformie Steam. Czas na to jest ograniczony, bo okienko będzie otwarte tylko do 15 marca, do godziny 18:00. Warto zrobić to jeszcze „za pamięci”.

Podkreślę jedynie fakt, że za darmo dostajemy tylko podstawową wersję gry, bez żadnych dodatków i w formie, w jakiej tytuł zadebiutował w 2010 roku. Nie jest to więc Metro 2033 Redux z odświeżoną grafiką na silniku Metro: Last Light, ulepszonym oświetleniem, nowymi modelami postaci i dopracowaną inteligencją przeciwników. Ten tytuł można było przypisać sobie bezpłatnie do konta Epic Games Store pod koniec grudnia. Metro 2033 ze Steama to surowy shooter sprzed lat, który został już nieco przykryty przez kurz, więc poszukiwaczy pięknej grafiki nie ma on szans zaczarować.

Chcesz lepszą grafikę – zapłać

Steam nieźle to sobie zaplanował. Co prawda Metro 2033 jest darmowe, ale wersja Redux z 2014 roku jest już płatna. Na szczęście kosztuje niewiele, bo aktualnie trwa promocja na wszystkie gry z uniwersum Metro. Dzięki niej Metro 2033 Redux dostępne jest za 14,39 złotych, za tyle samo dostaniemy Metro: Last Light Redux, a Metro Exodus (tu nasza recenzja) da się zgarnąć za 57,46 złotych.
Dzięki, Gabe.